Polska, medal z okazji 200. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej, 1883

Monety antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale.

Cena wylicytowana: 420 zł
Aukcja zakończyła się 14-03-2019 22:36:40
175909
Opis: Polska - Polska pod zaborami, medal z okazji 200. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej, 1883, Aw: Popiersie króla Jana III w zbroi, z boku sygnatura NAKŁ. / M. KURNATOWSKI / KRAKÓW, nad popiersiem łukiem JAN III SOBIESKI KRÓL POLSKI, wokoło PAMIĄTKA DWÓCHSETLETNIA OSWOBODZENIA WIEDNIA 1883; Rw: Scena triumfu królewskiego na polu bitewnym, w tle katedra wiedeńska, wokoło DNIA 12go WRZEŚNIA 1683 - "Ach unser brave Koenig!", medal wybity w Krakowie, na zlecenie M. Kurnatowskiego w zakładzie Juliusza Kossaka w Krakowie
Stan zachowania: II+, Choice Extremely Fine
Dodatkowe informacje: cynk, 34,60 g, 52.9 mm, ładny blask tła
Literatura: Chomyn 373 (w brązie)

Cena końcowa: 420 zł
Cena wywoławcza: 120 zł
Cena szacunkowa: 200 zł
Ilość odsłon: 663

1)  420 zł
2)  410 zł
3)  220 zł
4)  200 zł
5)  180 zł
6)  165 zł
7)  160 zł
8)  155 zł
9)  120 zł