Polska, medal - L' Heroique Pologne, po 1831

Monety antyczne, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale.

Cena wylicytowana: 600 zł
Aukcja zakończyła się 14-03-2019 22:36:20
176395
Opis: Polska - XIX-wieczna emigracja, medal - L' Heroique Pologne, po 1831, medal autorstwa Barre’a, wybity nakładem Komitetu Brukselskiego Bohaterskiej Polsce po Powstaniu Listopadowym; Aw: Personifikacja Polski (Polonia) trzymająca sztandar w stylu antycznym z napisem POLOGNE i Orłem Białym podtrzymywana przez personifikację Belgii w czapce frygijskiej, wokoło TU NE MOURRAS PAS, w odcinku M.DCCC.XXXI, po prawej sygnatura BARRE FECIT; Rw: Pod gwiazdami ułożonymi w wieniec A L’ HÉROÏQUE POLOGNE, u dołu gałązki - laurowa i palmowa oraz herb Belgii
Stan zachowania: I-, About Uncirculated
Dodatkowe informacje: brąz, 60.94 g, 51.3 mm, patyna, pięknie zachowany
Literatura: H-Cz. 3831 (R4)

Cena końcowa: 600 zł
Cena wywoławcza: 240 zł
Cena szacunkowa: 400 zł
Ilość przebić: 10
Ilość odsłon: 154

1)  600 zł
2)  580 zł
3)  360 zł
4)  320 zł
5)  280 zł
6)  260 zł
7)  250 zł
8)  240 zł