Polska, medal na 550-lecie Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, 1882

Monety złote, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale.

Cena wylicytowana: 600 zł
Aukcja zakończyła się 17-01-2019 21:37:20
172591
Opis: Polska - XIX wiek, medal na 550-lecie Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, 1882, Aw: Obraz podtrzymywany przez dwa anioły, na obrazie monogram MARIA, pod obrazem data 1882, w otoku NA PAMIĄTKĘ PIĘCIO-WIEKOWEGO ISTNIENIA OBRAZU MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ NA JASNEJ GÓRZE, Rw: U góry widok Klasztoru Jasnogórskiego, niżej TRZYSTA LAT W JERUZALEM / DWIEŚCIE W CAROGRODZIE / BYŁAM WSZECHWŁADNĄ PANIĄ / NA ZIEMI I WODZIE / SZEŚĆSET NA BEŁZKIM ZAMKU / BYŁAM STRAŻNIKOWĄ / PIĄTE STO JASNA GÓRA / CZCI MNIE NIEBA KRÓLOWĄ / ZA POZWOLENIEM / CENZURY.NAKŁAD K.B.
Stan zachowania: II, Extremely Fine
Dodatkowe informacje: cynk, 131.09 g, 75.6 mm, patyna
Literatura: H-Cz. 8210

Cena końcowa: 600 zł
Cena wywoławcza: 180 zł
Cena szacunkowa: 300 zł
Ilość przebić: 22
Ilość odsłon: 332

1)  600 zł
2)  580 zł
3)  500 zł
4)  280 zł
5)  280 zł
6)  260 zł
7)  240 zł
8)  180 zł