Śląsk, medal zaślubinowy, 1766

Monety złote, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale.

Cena wylicytowana: 430 zł
Aukcja zakończyła się 17-01-2019 21:33:20
172462
Opis: Śląsk - Śląsk pod panowaniem habsburskim, medal zaślubinowy, 1766, wybity z okazji ślubu Marii Krystyny Habsburg - Lotaryńskiej i księcia cieszyńskiego, Alberta Saskiego, autorstwa A. Wideman’a, Aw: Popiersia małżonków zwrócone do siebie, w otoku napis M CHRISTINA AVST ALBERT SAXON SPONSI, Rw: Hymen pomiędzy palmami z zawieszonymi na nich tarczami herbowymi, w otoku napis QVO VOTA - TRAHVNT, poniżej napis CONIVNCTI D IX APRIL / MDCCLXVI
Stan zachowania: I-, About Uncirculated
Dodatkowe informacje: srebro 26 mm, 6.33 g, ładnie zachowany, patyna
Literatura: F.u.S. 3114

Cena końcowa: 430 zł
Cena wywoławcza: 300 zł
Cena szacunkowa: 500 zł
Ilość odsłon: 300

1)  430 zł
2)  420 zł
3)  350 zł
4)  330 zł