Śląsk, 2 grosze kiperowe, bez daty

Monety złote, średniowieczne, polskie i zagraniczne

Cena wylicytowana: 6 600 zł
Aukcja zakończyła się 16-08-2018 22:02:40
163498
Opis: Śląsk - księstwo krośnieńskie - Jerzy Wilhelm 1619-1640, 2 grosze kiperowe, bez daty, Krosno Odrzańskie, 'II' w nominale i łacińska tytulatura margrabiego
Stan zachowania: III+, Good Very Fine
Dodatkowe informacje: nierównomierna patyna, bardzo rzadkie. Według zapisków Emila Bahrfeldta w "Das Münzwesen der Mark Brandenburg unter den Hohenzollern..." z końca XIX wieku znany był tylko jeden egzemplarz tej odmianny, znajdujący się zresztą w kolekcji autora i sfotografowany. Jest on więc rzadszy od odmiany z cyfrą '2' i niemiecką tytulaturą, której autor wymienia 2 egzemplarze. Sprzedawany tu egzemplarz jest więc prawdopodobnie drugim znanym egzemplarzem tejże - dotychczas unikalnej - odmiany
Literatura: F.u.S 1999, Bahrfeldt-Brandenburg 675

Cena końcowa: 6 600 zł
Cena wywoławcza: 48 zł
Cena szacunkowa: 80 zł
Ilość odsłon: 1993

1)  6 600 zł
2)  6 400 zł
3)  3 700 zł
4)  560 zł
5)  70 zł
6)  60 zł
7)  48 zł