Polska, medal zaślubinowy córki Augusta III, 1747

Monety złote, średniowieczne, polskie i zagraniczne, próby niklowe, odznaki

Cena wylicytowana: 600 zł
Aukcja zakończyła się 05-07-2018 22:30:40
161608
Opis: Polska - August III 1733-1763, medal zaślubinowy córki Augusta III, 1747, medal sygnowany I L OEXLEIN F, wybity w 1747 roku z okazji ślubu Maksymiliana III Józefa Wittelsbacha z córką króla Augusta III Marią Anną. Aw: Popiersia nowożeńców zwrócone ku sobie, MAX IOS V B D EL MAR AN PR R POL & EL S, Rw: Dwie złączone dłonie tworzące wieniec opleciony łańcuchem orderu z zawieszoną u dołu gwiazdą, w środku AVSPICA TISSIMO CONNVBIO LVNCTI, w otoku VIX COPVLA DVPLEX RVMPITVR, u dołu D XIII IVN MDCCXLVII
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro 28.70 g
Literatura: Raczyński 395, H-Cz. 2776

Cena końcowa: 600 zł
Cena wywoławcza: 540 zł
Cena szacunkowa: 900 zł
Ilość przebić: 2
Ilość odsłon: 197

1)  600 zł
2)  580 zł