Polska, medal - SETNA ROCZNICA URODZIN ZYGMUNTA KRASIŃSKIEGO, 1912

Cena wylicytowana: 420 zł
Aukcja zakończyła się 10-05-2018 22:32:20
157920
Opis: Polska - Polska pod zaborami, medal - SETNA ROCZNICA URODZIN ZYGMUNTA KRASIŃSKIEGO, 1912, sygnowany medal autorstwa Jana Raszki, Aw: Popiersie poety wieszcza w lewo, wokoło npais ZYGMUNT KRASIŃSKI 1812 t 1859, Rw: Scena z poematu Z. Krasińskiego, „Irydion". Na tle Colosseum w Rzymie Irydion i Masynissa stoją przed aniołem. Na górze orzeł. Na dole stopień, na którym napis w trzech wierszach: WIESZCZOWI DRÓG PRZYSZŁOŚCI 1912
Stan zachowania: II+, Choice Extremely Fine
Dodatkowe informacje: brąz 50 mm, 46.92 g, bardzo rzadki
Literatura: Strzałkowski 234 (R)

Cena końcowa: 420 zł
Cena wywoławcza: 240 zł
Cena szacunkowa: 400 zł
Ilość odsłon: 260

1)  420 zł
2)  410 zł
3)  400 zł
4)  360 zł