Polska, Order Budowniczych Polski Ludowej

Monety złote, średniowieczne, polskie i zagraniczne, medale i odznaki

Cena wylicytowana: 13 000 zł
Aukcja zakończyła się 01-03-2018 20:47:00
154630
Opis: Polska - XX wiek - Polska powojenna i Polska Rzeczpospolita Ludowa 1945-1989, Order Budowniczych Polski Ludowej, wzór z 1952 roku
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: złoto z emalią i wstążką 85.23 g, 53 mm, uszkodzona emalia na awersie, bez pudełka ani dyplomu, najwyższe odznaczenie PRL, order przyznawany robotnikom i działaczom komunistycznym zasłużonym w budowie państwa socjalistycznego, bardzo rzadkie odznaczenie, nadane ok. 280 osobom w przeciągu ponad 30 lat (do 1982 roku)
Literatura: Oberleitner V, str. 11

Cena końcowa: 13 000 zł
Cena wywoławcza: 9 000 zł
Cena szacunkowa: 15 000 zł
Ilość odsłon: 1980

1)  13 000 zł
2)  12 500 zł