do XVIII wieku, medal na 500-lecie miasta Torunia, 1731 r.

Cena wylicytowana: 2 600 zł
Aukcja zakończyła się 06-07-2017 22:52:00
143503
Opis: do XVIII wieku - August II Mocny 1697-1733, medal na 500-lecie miasta Torunia, 1731 r., Aw: Pod dębem żołnierz na straży, obok data 1231, po prawej widok miasta, na pierwszym planie lud zbrojny w szeregach, poniżej napis RECORDATUR DESIDERA. SUOR. ANTIQ. (przypomina sobie dawne utrapienia swoje), Rw: Herb Torunia, powyżej w półkolu napis NATAL. THOR. QVINGETES, poniżej napis ES STEHT NUN THORN 500 IAHR ....(Toruń stoi już więc 500 lat...)
Stan zachowania: II-, Nearly Extremely Fine
Dodatkowe informacje: srebro 24.24 g, 47 mm, patyna
Literatura: Racz. 356

Cena końcowa: 2 600 zł
Cena wywoławcza: 900 zł
Cena szacunkowa: 1 500 zł
Ilość przebić: 11
Ilość odsłon: 524

1)  2 600 zł
2)  2 500 zł
3)  2 100 zł
4)  1 300 zł
5)  940 zł
6)  900 zł