do XVIII wieku, żeton z 1669 r wybity w mennicy Montpellier po abdykacji króla, gdy został..

Monety złote, średniowieczne, Polskie oraz zagraniczne, medale i odznaczenia

Cena wylicytowana: 290 zł
Aukcja zakończyła się 09-03-2017 22:21:00
137664
Opis: do XVIII wieku - Jan II Kazimierz 1649-1668, żeton z 1669 r wybity w mennicy Montpellier po abdykacji króla, gdy został opatem Saint-Germain-des-Pres; Aw: Głowa Ludwika XIV w prawo, wokoło LVDOVICVS MAGNVS REX, sygnatura N pod popiersiem; Rw: Korona, poniżej dłonie w uścisku na ołtarzu i napis CASIM POL REX ABDIC / REG IN GAL EXCIP, w półkolu powyżej HOSPITIVM REGIBVS
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: mosiądz 25 mm, 5.09 g, ciekawy żeton łączący historię Polski z Francją
Literatura: H-Cz. 2336 (R4)

Cena końcowa: 290 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 560

1)  290 zł
2)  280 zł
3)  260 zł
4)  140 zł
5)  100 zł