Polska, Naśladownictwo denara bawarskiego z X w

Monety złote, antyczne, średniowieczne, polskie i inne

Cena wylicytowana: 2 600 zł
Aukcja zakończyła się 20-10-2016 20:56:20
131223
Opis: Polska - Bolesław I Chrobry 992-1025, Naśladownictwo denara bawarskiego z X w
Stan zachowania: III, Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro 19 mm, 1.40 g, gięty; moneta ta wybita została stemplami należącymi do łańcucha inclitus”, z której pochodzi także sprzedawany na 65. aukcji WCN durstan” - znany jest egzemplarz wybity stemplami awersu durstana” oraz rewersu z dachem kościoła tejże monety - daje to wyraźną podstawę przypisywać tę monetę mennictwu Bolesława Chrobrego
Literatura: Mateusz Bogucki, Zachodniosłowiańskie naśladownictwa monet bawarskich z X i XI w. [w:Pieniądz i banki na śląsku], ryc 6

Cena końcowa: 2 600 zł
Cena wywoławcza: 2 400 zł
Cena szacunkowa: 4 000 zł
Ilość odsłon: 316

1)  2 600 zł
2)  2 500 zł