Polska, podoficerska odznaka pamiątkowa Żandarmerii Polowej Wojsk Polskich “Za Wierną Służbę”

Monety średniowieczne, Polska, monety zagraniczne, ordery i odznaczenia

Cena wylicytowana: 900 zł
Aukcja zakończyła się 05-11-2015 22:32:30
118978
Opis: Polska - XX wiek - II Rzeczpospolita Polska 1918-1939, podoficerska odznaka pamiątkowa Żandarmerii Polowej Wojsk Polskich “Za Wierną Służbę”, jednoczęściowa w kształcie krzyża równoramiennego, pośrodku stylizowany Orzeł bez korony i odznaka I Brygady Legionów oraz napisy ŻP 1918 1921 ZA WIERNĄ SŁUŻBĘ. Strona odwrotna z kontrą. Legitymacja służbowa nr 69/21, z dnia 22 marca 1921 roku, ze zdjęciem chorążego Władysława Karsta. Do odznaki dołączona saszetka na dokumenty wykonana z materiału obszytego skórą z pieczęcią własności Władysława Karsta i pieczęcią dowództwa 6 Dyonu Żandarmerii Polowej Etapowej. Ponadto dołączone są dwa notesy służbowe z bardzo ciekawymi zapiskami, rozkazy wyjazdów i zdjęcie właściciela. Całość stanowi bardzo ciekawy materiał historyczny. Nakrętka sygnowana W GONTARCZYK
Stan zachowania: III+, Good Very Fine
Dodatkowe informacje: tombak srebrzony 43 x 43 mm, czyszczona
Literatura: Sawicki/Wielechowski s. 393

Cena końcowa: 900 zł
Cena wywoławcza: 900 zł
Cena szacunkowa: 1 500 zł
Ilość odsłon: 1672

1)  900 zł