Tom VI kolekcji Lucow

Jest już dostępny najnowszy, ostatni VI tom banknotów z kolekcji Lucow. Książka zawiera II część banknotów Narodowego Banku Polskiego (z lat 1957-2012)

Jest już dostępny najnowszy, ostatni VI tom banknotów z kolekcji Lucow. Książka zawiera II część banknotów Narodowego Banku Polskiego (z lat 1957-2012). Tak jak poprzednie tomy została starannie i profesjonalnie opracowana przez Jerzego Koziczyńskiego i wydana w Warszawie w listopadzie 2013 r.

Oprócz banknotów obiegowych z tego okresu zawiera ich projekty i wzory, banknoty kolekcjonerskie, a także banknoty niewprowadzone do obiegu (część z nich pierwszy raz została opublikowana), a także "banknoty" reklamowe PWPW S.A.

Poniżej prezentujemy kilka wybranych stron i okładki z tego tomu. U wszystkich za interesowanych szczegółami i tajemnicami emisji banknotów NBP z ostatniego półwiecza, nie powinno zabraknąć tej publikacji, tym bardziej, że banknoty są ilustrowane w naturalnej wielkości (skala 1:1) i w doskonałej rozdzielczości i oddaniu kolorystycznym.

Bardzo polecamy ten rewelacyjny tom największej kolekcji polskich banknotów