Jan Oleński - Ogólnopolskie kartki zaopatrzeniowe z lat 1976 - 1989

Jan Oleński - Ogólnopolskie kartki zaopatrzeniowe z lat 1976 - 1989 Katalog kartek zaopatrzeniowych jest pierwszą pozycją, w której skatalogowano wszystkie kartki i bony jakie pojawiły się w Polsce w latach 1976 - 1989.
kup w naszym sklepie

Katalog kartek zaopatrzeniowych jest pierwszą pozycją, w której skatalogowano wszystkie kartki i bony jakie pojawiły się w Polsce w latach 1976-1989

Autor szegółowo opisuje występujące: serie, kolory, znaki wodne oraz wymiary każdej kartki, która dodatkowo opatrzona jest kolorowym zdjęciem. Ciekawostką są pierwsze bony na cukier, które wprowadzono na "okres przejściowy" eufemistycznie zwane "bonami towarowymi"

Inną ciekawostką zapobiegającą wymianie kartek pomiędzy ludźmi mieszkającymi w różnych miastach było drukowanie ich z literami określającymi miasto, w którym kartka mogła być zrealizowana, przykładowo dla Warszawy była to litera W dla Łodzi litera Ł. Jest to wspaniały prezent dla kolekcjonerów, którzy chcieliby zbierać coś wyjątkowego i jednocześnie poznać niezapomniane czasy, do których już nie powrócimy.

Warszawa 2010
Okładka lakierowana, 130 stron + tablica dla kolekcjonera.

Cena: 45 zł