Aukcja 77 / 96

USD/PLN: 4.010 | EUR/PLN: 4.600 | data: 13-11-2021
Jesteś w: A77  ŚREDNIOWIECZE  NIEMCY  Górna Lotaryngia  Metz (miasto)

Grosz, bez daty (XV w.), Metz

Numer: 96
Opis: Górna Lotaryngia / Metz (miasto). Grosz, bez daty (XV w.), Metz; Aw: Św. Stefan klęczący między dwiema tarczami herbowymi, trzymający kadzielnicę, S’ ⋆ STEPh’ ⋆ P - ROThO’ ⋆ M✢(dłoń); Rw: Krzyż, w każdym kącie pięciopromienna gwiazda, GRO - SSV - S⋆M - ETE / (tarcza) BHDICTV’ ◦ SIT ⦂ nOME’ ◦ DHI’ ◦ nRI’ ◦ \V ◦ XPI’ ◦; Saurma 922; srebro, 26.1 mm, 2.72 g; patyna.
Stan: II-/III+, Extremely Fine / Very Fine
Data sprzedaży: 13-11-2021
Cena szacunkowa: 250 zł
Cena wywoławcza: 200 zł
Cena wylicytowana: 800 zł

Ilość odsłon: 795