Aukcja 77 / 483

USD/PLN: 4.010 | EUR/PLN: 4.600 | data: 13-11-2021

Medal upamiętniający represje władz zaborczych przeciw kardynałowi Mieczysławowi Ledóchowskiemu (1822–1902), 1895, projektu Stefano Johnsona, Mediolan

Numer: 483
Opis: POLSKA / Polska pod zaborami (1795–1918). Medal upamiętniający represje władz zaborczych przeciw kardynałowi Mieczysławowi Ledóchowskiemu (1822–1902), 1895, projektu Stefano Johnsona, Mediolan; Aw: Półpostać kardynała Ledóchowskiego, na dole sygnatura JOHNSON; Rw: HONORI / MIECISLAI • LEDOCHOWSKI / S • E • R • CARD • / ADIVTORES • ET • ADMINISTRI • VNIVERSI / S • C • CATH • NOM • PROPAGANDO / PRAEFECTO • SVO / QVINQVAGENNALIA • SOLEMNIA / SACREDOTII • AGENTI / FAVSTE • FELICITER / MDCCCXCV; H-Cz. 8099 (tam w srebrze); brąz, 44.2 mm, 43.51 g; patyna, niewielkie uderzenie przy dolnej krawędzi awersu, ale pięknie zachowany medal.
Stan: I-, About Uncirculated
Data sprzedaży: 13-11-2021
Cena szacunkowa: 250 zł
Cena wywoławcza: 200 zł
Cena wylicytowana: 800 zł

Ilość odsłon: 651