Aukcja 77 / 482

USD/PLN: 4.010 | EUR/PLN: 4.600 | data: 13-11-2021

Medal na pamiątkę przeniesienia zwłok Adama Mickiewicza na Wawel, 1890, projektu Stanisława Romana Lewandowskiego, Kraków

Numer: 482
Opis: POLSKA / Polska pod zaborami (1795–1918). Medal na pamiątkę przeniesienia zwłok Adama Mickiewicza na Wawel, 1890, projektu Stanisława Romana Lewandowskiego, Kraków; Aw: Głowa Adama Mickiewicza w prawo, niżej sygnatura W. GŁOWACKI, CUDEM NAS WRÓCISZ NA OJCZYZNY ŁONO - *1797 +1855; Rw: Sarkofag z inicjałami A.M., z boku 1890, PAMIĄTKA PRZENIESIENIA - ZWŁOK NA WAWEL; Szyszko-Czyżak 142, srebro, 37.6 mm, 20.09 g; medal wykonany w zakładzie Wacława Głowackiego w Krakowie, lekko przetarty.
Stan: II/II+, Good Extremely Fine
Data sprzedaży: 13-11-2021
Cena szacunkowa: 250 zł
Cena wywoławcza: 200 zł
Cena wylicytowana: 2 400 zł

Ilość odsłon: 683