Aukcja 77 / 473

USD/PLN: 4.010 | EUR/PLN: 4.600 | data: 13-11-2021
Jesteś w: A77  MEDALE  POLSKA  August III Sas (1733–1763)

Medal nagrodowy z okazji święta Orderu Orła Białego, 1750, autorstwa Christiana Siegmunda Wermutha, Drezno

Numer: 473
Opis: POLSKA / August III Sas (1733–1763). Medal nagrodowy z okazji święta Orderu Orła Białego, 1750, autorstwa Christiana Siegmunda Wermutha, Drezno; Aw: Popiersie króla w prawo, na odcięciu ramienia sygnatura WERMUTH • F, AUGUSTUS III D • G • - REX POLONIARUM; Rw: Stół, na którym insygnia Orderu Orła Białego, DE REGE ET REPUBLICA BENE MERENTIBUS, w odcinku MDCCL • / 3 • AUG •; Bentkowski 578, H-Cz. 5991 (R1), Raczyński 403; srebro, 53.4 mm, 55.71 g; pomimo uszkodzeń bardzo rzadki.
Stan: III-, Nearly Very Five
Data sprzedaży: 13-11-2021
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Cena wywoławcza: 800 zł
Cena wylicytowana: 2 200 zł

Ilość odsłon: 738