Aukcja 77 / 472

USD/PLN: 4.010 | EUR/PLN: 4.600 | data: 13-11-2021

Medal na pamiątkę ślubu i cudu w Kanie Galilejskiej, II poł. XVII w., autorstwa Jana Höhna, Gdańsk

Numer: 472
Opis: POLSKA / Jan II Kazimierz Waza (1649–1668). Medal na pamiątkę ślubu i cudu w Kanie Galilejskiej, II poł. XVII w., autorstwa Jana Höhna, Gdańsk; Aw: Dwie postacie stojące naprzeciw siebie i ściskające sobie dłonie, między nimi Bóg błogosławiący i trzymający ich złączone dłonie, nad nimi baldachim, na którym tetragram Jahwe, WAS GOTT ZUSAMEN FUGET SOL KEIN MENSCH SCHEIDEN, Rw: Scena zamiany wody w wino w Kanie Galilejskiej, na dole z prawej sygnatura IH, u góry •IOH: 2•, IESUS CHRISTUS MACHTET WASSER ZU WEIN IN CANA GALILEA; srebro, 47.5 mm, 27.66 g; uderzenie na obrzeżu z prawej strony rewersu, ciekawy, nienotowany typ medalu.
Stan: II+, Choice Extremely Fine
Data sprzedaży: 13-11-2021
Cena szacunkowa: 2 000 zł
Cena wywoławcza: 1 600 zł
Cena wylicytowana: 9 500 zł

Ilość odsłon: 777