Aukcja 77 / 471

USD/PLN: 4.010 | EUR/PLN: 4.600 | data: 13-11-2021

Medal wybity na pamiątkę rozejmu w Sztumskiej Wsi, ok. 1642, autorstwa Jana Höhna Starszego i Sebastiana Dadlera, Gdańsk

Numer: 471
Opis: POLSKA / Władysław IV Waza (1632–1648). Medal wybity na pamiątkę rozejmu w Sztumskiej Wsi, ok. 1642, autorstwa Jana Höhna Starszego i Sebastiana Dadlera, Gdańsk; Aw: Alegorie Miłosierdzia (z gałązka oliwną) i Prawdy (z berłem z tarczą słoneczną) podające sobie dłonie, nad nimi tetragram w promieniach słońca, w tle panorama Gdańska, FELIX TERRA FIDES PIETATI UBI IUNCTA TRIUMPHAT; Rw: Alegorie Sprawiedliwości (z mieczem opasanym wstęgą) i Pokoju (z kaduceuszem, gałęzią palmową, kwiatami i kłosami zboża) obejmują i całują się nawzajem, u dołu dwie tablice z napisem PROXȊO DEO i sygnaturą I.H., PAX CUM IUSTITIA FORA TEMPIA ET RURA CORONAT; H-Cz. 2152 (R3), Maué 53, Raczyński 148, Więcek 94, ZKW Medale 40.c; srebro, 59.1 mm, 61.91 g; stare złocenie, liczne uszkodzenia obrzeża.
Stan: III+, Good Very Fine
Data sprzedaży: 13-11-2021
Cena szacunkowa: 4 000 zł
Cena wywoławcza: 3 200 zł
Cena wylicytowana: 5 000 zł

Ilość odsłon: 758