Aukcja 77 / 372

USD/PLN: 4.010 | EUR/PLN: 4.600 | data: 13-11-2021

Klipa 10 złotych, 1934, Warszawa

Numer: 372
Opis: II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne. Klipa 10 złotych, 1934, Warszawa; Józef Piłsudski – Orzeł Strzelecki, bez napisu PRÓBA; Kop. 3001 (R4), Parchimowicz P159, Berezowski -; srebro, 47.5 x 47.5 mm, 40.33 g; subtelna, miejscowa patyna, minimalnie przetarte, małe uszkodzenie na rancie widoczne od strony rewersu przy górnym narożniku, ale pięknie zachowany egzemplarz. Wybito jedynie 300 sztuk.
Moneta próbna, według projektu Stanisława Ostrowskiego, wybita na pamiątkę 20. rocznicy wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej Legionów Polskich.
Stan: I-, About Uncirculated
Data sprzedaży: 13-11-2021
Cena szacunkowa: 20 000 zł
Cena wywoławcza: 16 000 zł
Cena wylicytowana: 24 000 zł

Ilość odsłon: 593