Aukcja 71 / 666

USD/PLN: 3.740 | EUR/PLN: 4.270 | data: 17-11-2018

medal z końca XVIII w. (lata 1780-1792) z tzw. serii królewskiej, autorstwa J. J. Reichela, poświęcony królowi Zygmuntowi III Wazie

Numer: 666
Opis: POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795. medal z końca XVIII w. (lata 1780-1792) z tzw. serii królewskiej, autorstwa J. J. Reichela, poświęcony królowi Zygmuntowi III Wazie; Aw: Popiersie Zygmunta w prawo, u góry łukiem SIGISMUNDUS III; Rw: Napis w 18 wierszach JOANNIS REG SVECIÆ FILIUS, SIGISMUNDI I. JAGEL. EX MATRE CATHARINA NEPOS ...; H-Cz. 3433 (R3), Raczyński 611; srebro 45 mm, 42.81 g; poobijane ranty, patyna, przetarcie na kapeluszu króla, ale rzadki medal
Stan: III+, Good Very Fine
Data sprzedaży: 17-11-2018
Cena szacunkowa: 2 000 zł
Cena wywoławcza: 1 600 zł
Cena wylicytowana: 3 500 zł

Ilość odsłon: 966