Aukcja 71 / 662

USD/PLN: 3.740 | EUR/PLN: 4.270 | data: 17-11-2018

medal z 1772 r. autorstwa J. F. Holzhaeussera, poświęcony Karolowi Wyrwiczowi - rektorowi kolegium jezuickiego w Warszawie

Numer: 662
Opis: POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795. medal z 1772 r. autorstwa J. F. Holzhaeussera, poświęcony Karolowi Wyrwiczowi - rektorowi kolegium jezuickiego w Warszawie; Aw: Popiersie rektora w prawo, wokoło CAROL WYRWICZ RECTOR COL NOB WARS SOC IES, poniżej sygnatura medaliera; Rw: W perełkowej obwódce napis w siedmiu wierszach, IUVENTUTIS INSTITUTIONE SCRIPTIS QUE DE PATRIA ET LITTERIS BENE MERENTI STAN AUG REX MDCCLXII; H-Cz. 4061 (R2), Raczyński 560, Więcek 32; srebro 44 mm, 43.41 g, drobne przetarcia reliefu, i małe ryski, ale ładnie zachowany i rzadki, patyna
Stan: II-, Nearly Extremely Fine
Data sprzedaży: 17-11-2018
Cena szacunkowa: 2 000 zł
Cena wywoławcza: 1 600 zł
Cena wylicytowana: 1 600 zł

Ilość odsłon: 1130