Aukcja 71 / 659

USD/PLN: 3.740 | EUR/PLN: 4.270 | data: 17-11-2018
Jesteś w: A71  MEDALE  POLSKA  Fryderyk Krystian 1763

medal z 1763 r. autorstwa F A Schega wybity z okazji śmierci Augusta III, Aw: Popiersie królewicza w ozdobnej zbroi i wokół napis: FRIDERIC CHRISTD G REG POL ET LITH PR DVX SAX ET ELECT, Rw: Świątynia z popiersiem Augusta III w środku, wokół napis: PIIS MANIBUS AUG III MAGNANIMI (pobożnym cieniom Augusta III wspaniałomyślnego), w odcinku OBIIT V OCTOBRIS MDCCLXIII, srebro 117.15 g., 61 mm, H-Cz. 2977 (R3), Racz. 388, Grotemeyer 78, Slg. Merseb. 1886 (R), Dassdorf 1510, Slg. Engelhardt 1587, Gebauer 1763.30.2, drobne uszkodzenia na obrzeżu, ale wyśmienity stan zachowania, ekstremalnie rzadki

Numer: 659
Opis: POLSKA / Fryderyk Krystian 1763. medal z 1763 r. autorstwa F A Schega wybity z okazji śmierci Augusta III, Aw: Popiersie królewicza w ozdobnej zbroi i wokół napis: FRIDERIC CHRISTD G REG POL ET LITH PR DVX SAX ET ELECT, Rw: Świątynia z popiersiem Augusta III w środku, wokół napis: PIIS MANIBUS AUG III MAGNANIMI (pobożnym cieniom Augusta III wspaniałomyślnego), w odcinku OBIIT V OCTOBRIS MDCCLXIII, srebro 117.15 g., 61 mm, H-Cz. 2977 (R3), Racz. 388, Grotemeyer 78, Slg. Merseb. 1886 (R), Dassdorf 1510, Slg. Engelhardt 1587, Gebauer 1763.30.2, drobne uszkodzenia na obrzeżu, ale wyśmienity stan zachowania, ekstremalnie rzadki
Stan: I/I-, Choice About Uncirculated
Cena szacunkowa: 10 000 zł
Cena wywoławcza: 8 000 zł
Cena wylicytowana: 0 zł

Ilość odsłon: 1165