Aukcja 71 / 647

USD/PLN: 3.740 | EUR/PLN: 4.270 | data: 17-11-2018
Jesteś w: A71  MEDALE  POLSKA  Jan II Kazimierz Waza 1649-1668

medal autorstwa J. Höhna wybity z okazji przybycia króla Jana Kazimierza do Gdańska w 1653 roku

Numer: 647
Opis: POLSKA / Jan II Kazimierz Waza 1649-1668. medal autorstwa J. Höhna wybity z okazji przybycia króla Jana Kazimierza do Gdańska w 1653 roku; Aw: Panorama Gdańska, w oddali widoczne morze z żeglującymi statkami, nad nią orzeł z rozpostartymi skrzydłami w koronie, w odcinku DANTISCI COELO CONCORDIA TECTA COROTEN (oby okolica Gdańska pokojem się cieszyła) z ukrytą datą chronografem, wokoło napis NUMINIS ATQUE ATQUILAE GEDANUM MUNIMINE TUTUM (pod strażą Nieba i Orła Gdańsk jest bezpieczny); Rw: Kobieta trzymająca w prawej ręce dwa serca pod wieńcem laurowym ,zawieszone na wstęgach, w lewej wstęgi z dwiema tarczami z herbami Polski i Gdańska, w odcinku sygnatura autora IH, w otoku napis COR REGIS CORDI GEDANI CONCORDIA IUNGIT (z sercem króla serce Gdańska zgoda łączy); H-Cz. 2034 (R3), Raczyński 135; srebro 64 mm, 76.96 g, lekko uszkodzony rant, ale pięknie zachowany egzemplarz z doskonałą w szczegółach sceną, na której widoczne są poszczególne budynki, a nawet osoby zmierzające do miasta
Stan: I-, About Uncirculated
Data sprzedaży: 17-11-2018
Cena szacunkowa: 15 000 zł
Cena wywoławcza: 12 000 zł
Cena wylicytowana: 14 000 zł

Ilość odsłon: 237