Aukcja 71 / 18

USD/PLN: 3.740 | EUR/PLN: 4.270 | data: 17-11-2018

tetradrachma ok. 207-206 pne, mennica Phaselis

Numer: 18
Opis: GRECJA / Macedonia, Aleksander III i następcy. tetradrachma ok. 207-206 pne, mennica Phaselis; Aw: Głowa Heraklesa nakryta lwią skórą w prawo; Rw: Zeus siedzący na tronie w lewo, trzymający orła i berło, po prawej ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ, po lewej IB i Φ, pod tronem O; Price 2852; srebro 31 mm, 16.34 g, na awersie punca - kotwica, rzadka moneta z datowaniem
Stan: III, Very Fine
Data sprzedaży: 17-11-2018
Cena szacunkowa: 700 zł
Cena wywoławcza: 560 zł
Cena wylicytowana: 650 zł

Ilość odsłon: 155