Aukcja nr 66
USD/PLN: 3.830 | EUR/PLN: 4.310 | data: 10-09-2016
Jesteś w:
A66
401 | Jan II Kazimierz 1648-1668 / miasto Gdańsk ort 1651, Gdańsk; podwójna obwódka na awersie; CNG 276, Kop. 7615 (R2) |
800 zł 950 zł
402 | Jan II Kazimierz 1648-1668 / miasto Gdańsk ort 1662, Gdańsk; bardzo rzadka odmiana bez herbu lewek Daniela Lesse przy dacie, a z małą koroną pod nią; CNG 293; ładnie zachowany |
II-/III+ EF-/VF+ |
1 000 zł 1 400 zł
403 | Jan II Kazimierz 1648-1668 / miasto Toruń dukat 1659, Toruń; Aw: Popiersie króla w prawo i napis wokoło IOAN CAS D G R POL ET SVEC M D L R PR, Rw: Herb Torunia z datą 16 - 59 i literami H D - L (inicjałami Ha.. |
III+/II- VF+/EF- |
35 000 zł 28 000 zł
404 | Jan II Kazimierz 1648-1668 / miasto Toruń ort 1655/HI-L, Toruń; CNCT - awers 1616 (R2), rewers 1617 (R1), Kop. 8320 (R1), Tyszkiewicz 2 mk; dość ładnie zachowany |
1 000 zł 1 500 zł
405 | Jan II Kazimierz 1648-1668 / miasto Toruń ort 1662/HD-L, Toruń; CNCT 1639 (R1), Kop. 8326 (R1), ładnie zachowany |
II- EF- |
800 zł 1 900 zł
406 | Jan II Kazimierz 1648-1668 / okupacja szwedzka ort bez daty (1656), Toruń; Aw: Popiersie Gustawa Adolfa i napis CAROLUS GUSTAVUS D G REX, Rw: Trzy korony; AAJ 1, Kop. 9689 (R3); patyna |
1 500 zł 3 200 zł
407 | Jan III Sobieski 1674-1696 / monety koronne ort 1684, Bydgoszcz; inicjały TLB pod popiersiem; Kop. 1999 (R1), Tyszkiewicz 2 mk |
500 zł 1 100 zł
408 | Jan III Sobieski 1674-1696 / monety koronne trojak 1684, Kraków; popiersie króla w zbroi i w koronie, poniżej literka B, na rewersie litera C pomiędzy tarczami herbowymi; Iger K.84.1.a (R3) - ale literka B nad .. |
III VF |
500 zł 0 zł
409 | August II Mocny 1697-1733 / monety polsko-saskie szóstak 1702/EP-H Lipsk; na rewersie data na końcu napisu otokowego; Kahnt 331, Kop. 2011 (R1), Merseburger 1652 |
300 zł 350 zł
410 | August II Mocny 1697-1733 / monety sasko-polskie dukat 1698, Drezno; Aw: Popiersie króla w wieńcu laurowym i napis, Rw: Owalna tarcza herbowa, pod nią litery ILH, wokoło napis zakończony hakiem i datą; złoto 3.32 g;.. |
III VF |
8 000 zł 16 000 zł
411 | August II Mocny 1697-1733 / monety sasko-polskie talar 1722, Drezno; Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Dwie tarcze herbowe i napis wokoło; srebro 28.99 g; Kahnt 109, Schnee 1015, Dav. 2653; patyna, ładnie za.. |
II-/II EF-/EF |
9 000 zł 8 000 zł
412 | August II Mocny 1697-1733 / monety sasko-polskie 2/3 talara (coselgulden) 1707, Drezno; hak” i litery I.L.-H. pod tarczą herbową; Kahnt 123, Dav. 821, Kop. 10925 (R4); patyna, przyzwoicie zachowany egzemplarz |
2 000 zł 0 zł
413 | August III 1733-1763 / monety polsko-saskie talar 1755, Lipsk; Aw: Popiersie z dużą koroną i napis wokoło; Rw: Tarcza herbowa, kropki przy literach EDC, w otoku napis; srebro 28.99 g; Kahnt 676 var. a, Schnee 1.. |
III VF |
4 000 zł 4 000 zł
414 | August III 1733-1763 / monety polsko-saskie talar 1755, Lipsk; Aw: Popiersie z małą koroną i napis wokoło; Rw: Tarcza herbowa, kropki przy literach EDC, w otoku napis; srebro 28.57 g; Kahnt 676 var. b, Schnee 1.. |
III VF |
3 000 zł 0 zł
415 | August III 1733-1763 / monety polsko-saskie ort 1755, Lipsk; masywne popiersie króla w szerokiej koronie, końcówki wieńca skierowane ku koronie; Kahnt 688 var. d; piękny |
II+/I- EF+/UNC- |
500 zł 1 300 zł
416 | August III 1733-1763 / monety polsko-saskie ort 1755, Lipsk; masywne popiersie króla, końcówki wieńca skierowane ku tarczy herbowej; Kahnt 688 var. d; drobna mennicza wada krążka na rewersie na godzinie 5”, ale.. |
II+ EF+ |
500 zł 600 zł
417 | August III 1733-1763 / monety sasko-polskie dukat 1750, Drezno; Aw: Popiersie w zbroi i napis, Rw: Herby polskie i saskie pod koroną, poniżej litery F.W.ô.F., nad nimi znak mennicy hak, w otoku napis; złoto 3.5.. |
II- EF- |
12 500 zł 12 000 zł
418 | August III 1733-1763 / monety sasko-polskie 1/6 talara (4 grosze) 1763 FWôF, Drezno; Kahnt 565, Kop. 11355 (R); moneta bardzo ładnie zachowana |
I-/II+ UNC-/EF+ |
250 zł 550 zł
419 | August III 1733-1763 / monety sasko-polskie halerz 1753 FWôF, Drezno; Kahnt 619, Merseburger 1765; piękny |
I- UNC- |
150 zł 130 zł
420 | August III 1733-1763 / monety pamiątkowe półtalar wikariacki 1741, Drezno; Aw: Król na koniu i napis wokoło; Rw: Tron, na nim korona i berło, w tle Orzeł z insygniami królewskimi i napis wokoło; Kahnt 640, K.. |
II- EF- |
1 500 zł 0 zł