Aukcja 63 / 825

USD/PLN: 3.930 | EUR/PLN: 4.320 | data: 27-02-2016
Jesteś w: A63  MEDALE  POLSKA  Galicja

Maria Teresa 1740-1780, medal z 1773 roku autorstwa Krafta wybity z okazji przyłączenia Galicji i Lodomerii do Austrii

Numer: 825
Opis: POLSKA / Galicja. Maria Teresa 1740-1780, medal z 1773 roku autorstwa Krafta wybity z okazji przyłączenia Galicji i Lodomerii do Austrii; Aw: Popiersia Józefa i Marii Teresy w prawo, u góry napis w półkolu IOSEPHVS II M THERESIA AVGG, Rw: Klęcząca personifikacja Galicji składa hołd (przyklęka) personifikacji Austrii siedzącej na tronie, wspartej na tarczy ziemi Austriackiej i trzymającej gałązkę oliwną, u jej stóp leżące tarcze przyłączonych ziem, u góry w półkolu napis ANTIQVA IVRA VINDICATA, w odcinku GALICIA LODOMERIA / IN FIDEM RECEPTIS / MDCCLXXIII; zbiór Montenuovo 2053, zbiór Julius 1997; srebro 50 mm, 43.58 g, uszkodzenia powierzchni, ale przyzwoity stan zachowania
Stan: II-/III+, Extremely Fine / Very Fine
Data sprzedaży: 27-02-2016
Cena szacunkowa: 2 000 zł
Cena wywoławcza: 1 600 zł
Cena wylicytowana: 1 600 zł

Ilość odsłon: 1327