Aukcja 63 / 814

USD/PLN: 3.930 | EUR/PLN: 4.320 | data: 27-02-2016

medal zaślubinowy z 1725 roku autorstwa Norberta Roettiersa, wybity dla upamiętnienia ślubu córki Stanisława Leszczyńskiego, Marii z Ludwikiem XV, królem Francji

Numer: 814
Opis: POLSKA / Maria Leszczyńska, królewna polska, córka Stanisława Leszczyńskiego. medal zaślubinowy z 1725 roku autorstwa Norberta Roettiersa, wybity dla upamiętnienia ślubu córki Stanisława Leszczyńskiego, Marii z Ludwikiem XV, królem Francji; Aw: Popiersia małżonków zwrócone ku sobie, wokoło LVD XV D G FR NAV REX MARIA STANIS REG FIL; Rw: Scena zaślubin w kościele, wokoło NUPTIALIA SACRA FON BELL, w odcinku MDCCXXV; Raczyński 439, H-Cz. 2741 (R), srebro 34 mm, 15.80 g, uszkodzenia tła, ale przyzwoity stan zachowania
Stan: III+, Good Very Fine
Cena szacunkowa: 600 zł
Cena wywoławcza: 480 zł
Cena wylicytowana: 0 zł

Ilość odsłon: 1299