Aukcja nr 60
USD/PLN: 3.700 | EUR/PLN: 4.030 | data: 25-04-2015
Jesteś w:
A60
881 | ROSJA 1 rubel srebrem 1865, numeracja 23593498, podpisy: Е. Ламанский, Френкель, Кулак, Denisov K-1.15, Pick A33, Muradyan 1.9.15, naddarcia i zabrudzenia, podlepka na odwr.. |
IV/V F/VG |
2 000 zł 1 600 zł
882 | ROSJA 100 rubli 1886, seria А/Е, numeracja 6584, podpisy: А. Цимсев, Якобс, Denisov К-14б.3, Muradyan 1.10.53, parę naddarć na złamaniach, zabrudzenia i zaplamienie na górn.. |
IV/V F/VG |
10 000 zł 40 000 zł
883 | ROSJA 10 rubli 1894, seria БЧ, numeracja 355008, Э. Плеске, Брут, Denisov К-22, Muradyan 1.13.2, banknot po subtelnej konserwacji, bez ubytków ani znaczących naderwań, rzadki |
IV F |
1 000 zł 3 000 zł
884 | ROSJA 25 rubli 1899, seria ВЗ, numeracja 431510, podpisy: С. И. Тимашев, Морозов, Denisov К-30.2, Muradyan 1.15.72, banknot po subtelnej konserwacji, bez naderwań, ale paro.. |
III VF |
1 000 zł 2 400 zł
885 | POLSKA medal autorstwa Sebastiana Dadlera i Jana Höhna sen., wybity przed 1642 r. z okazji rozejmu w Sztumskiej Wsi i Błogosławieństwa Pokoju, Aw: Dwie personifikacje - Wiar.. |
II/I- |
8 000 zł 10 500 zł
886 | POLSKA medal autorstwa Jana Höhna starszego, wybity około 1642 r. z okazji rozejmu w Sztumskiej Wsi i Błogosławieństwa Pokoju, Aw: Dwie personifikacje - Wiara z tarczą słone.. |
3 500 zł 5 200 zł
887 | POLSKA medal autorstwa Jana Höhna starszego z serii tzw. profanum, połowa XVII w., Aw: Dwie postacie - mężczyzna z łopatą i kobieta z kądzielą - skute łańcuchem i przytrzymy.. |
III VF |
3 500 zł 3 800 zł
888 | POLSKA medal zaślubinowy autorstwa Jana Höhna, Aw: Mężczyzna i kobieta podają sobie ręce, pomiędzy nimi Amorek postać dziecka, po bokach napis MANUS MANUM LAVAT, u góry Duch.. |
III VF |
3 000 zł 3 200 zł
889 | POLSKA medal autorstwa Jana Höhna młodszego, wybity w 1659 w Gdańsku dla uczczenia zdobycia przez wojska polskie pod wodzą Jerzego Lubomirskiego twierdzy Haupt, okupowanej o.. |
II+/I- EF+/UNC- |
30 000 zł 34 000 zł
890 | POLSKA medal autorstwa J. Höhna sen. na Pokój w Oliwie 1660 r, Aw: Klasztor Oliwski na tle rozległej panoramy, powyżej dwa anioły w obłokach trzymają cztery połączone serca .. |
II+ EF+ |
25 000 zł 26 000 zł
891 | POLSKA medal autorstwa Jana Höhna młodszego, wybity z okazji zwycięstwa Jana III Sobieskiego w bitwie pod Wiedniem 12 września 1683, Aw: Popiersie króla w zbroi antycznej i .. |
15 000 zł 12 000 zł
892 | POLSKA medal nieznanego autora z 1706 roku, Aw: Popiersie Augusta II w zbroi w prawo i napis w otoku FRIDER AUGUST REX ET ELECT SAX, w odcinku data MDCCVI, Rw: Słońce wychod.. |
III VF |
400 zł 550 zł
893 | POLSKA medal zaślubinowy królewicza Fryderyka Augusta z Marią Józefą z 1719 roku, niesygnowany, Aw: Napis w dziewięciu wierszach FELIX FRID AVGVSTI PRINCIPIS REGII ET ELECTO.. |
II+ EF+ |
700 zł 1 100 zł
894 | POLSKA Maria Leszczyńska, królowa Francji, żeton z 1751 roku, sygnowany DU VIVIER F, Aw: Popiersie w lewo, w otoku napis MARIA D G FR - ET NAV REGINA, Rw: Krzew na tle pola,.. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
300 zł 280 zł
895 | POLSKA medal z 1754 roku, wybity z okazji 300. rocznicy powrotu Torunia wraz z Prusami Królewskimi do Polski, Aw: Wielki Mistrz Zakonu z orszakiem na tle Zamku Malborskiego,.. |
III VF |
2 500 zł 2 800 zł
896 | POLSKA August III, medal z okazji stulecia Pokoju Oliwskiego zawartego w roku 1660 między Polską a Szwecją, autorstwa Luttmera (awers) oraz Dubuta (rewers), Aw: Panorama Gda.. |
20 000 zł | |
897 | POLSKA August III, medal z okazji stulecia Pokoju Oliwskiego zawartego w roku 1660 między Polską a Szwecją, autorstwa Luttmera (awers) oraz Dubuta (rewers), Aw: Panorama Gda.. |
III- VF- |
5 000 zł 5 000 zł
898 | POLSKA medal autorstwa J. L. Oexleina z 1768 roku wybity z okazji zrównania w prawach dysydentów z katolikami przez Stanisława Augusta Poniatowskiego, Aw: Popiersie króla w .. |
II- EF- |
2 000 zł 2 600 zł
899 | POLSKA medal autorstwa I. L. Oexleina z 1771 roku wybity z okazji porwania króla Stanisława Augusta przez konfederatów barskich, Aw: Król w zbroi antycznej ciągnięty przez d.. |
I UNC |
1 500 zł 1 700 zł
900 | POLSKA żeton z 1771 roku wybity przez Bractwo Miłosierdzia Trzech Króli w Gdańsku, Aw: Trzy korony, pomiędzy nimi gwiazdki, Rw: Data 1771, u góry i u dołu ozdobniki, H-Cz. 7.. |
1 000 zł 800 zł