Aukcja nr 60

USD/PLN: 3.700 | EUR/PLN: 4.030 | data: 25-04-2015
Jesteś w: A60  ŚREDNIOWIECZE
142 POLSKA / Dolny Śląsk, Henryk II Pobożny 1238-1241 lub Bolesław I Łysy 1241-1278
brakteat, Głowa na wprost, nad nią krzyż, z lewej proporzec, z prawej wieża, Fbg 518, Kop. 6554 (R6), H-P 38, srebro 18 mm, 0.12 g, bardzo rzadki, ładnie zachowany, ..
750 zł
1 200 zł
143 POLSKA / Dolny Śląsk, Henryk I Brodaty 1201-1238 lub Henryk II Pobożny 1238-1241
brakteat 1201-1241, Wrocław, Głowa św. Jana na wprost, u góry nad łukiem z perełek IOA, Fbg. 45, Kop. 6552 (R4), srebro 17 mm, 0.20 g, nieco niewyraźnie wybity, ale ..
750 zł
1 500 zł
144 POLSKA / Dolny Śląsk, Henryk I Brodaty 1201-1238 lub Henryk II Pobożny 1238-1241
brakteat 1201-1241, mennica Wrocław, Głowa z najeżonymi włosami na wprost, z boków dwie pary kulek, nad głową łuk perełkowy i pseudolegenda, Fbg 68, Gum-H. 181, Kop. ..
IV
F
300 zł
300 zł
145 POLSKA / Dolny Śląsk, Henryk I Brodaty 1201-1238 lub Henryk II Pobożny 1238-1241
brakteat 1201-1241, mennica Wrocław?, W obwódce głowa na wprost, dokoła w trzech polach figury?, Fbg 69, Gum-H. 180, Kop. 6558 (R4), srebro 17 mm, 0.13 g, ładnie zac..
750 zł
3 200 zł
146 POLSKA / Dolny Śląsk
brakteat guziczkowy 2. poł. XIV w., Trójlistna rozeta (trzy kulki połączone liniami promienistymi wychodzącymi ze środka), Fbg 1031, srebro 15 mm, 0.29 g, ciemna pat..
400 zł
500 zł
147 POLSKA / Krakowskie, Jędrzejów, Opactwo cysterskie
brakteat 1. ćwierć XIV w., Krzyż grecki z rozszerzonymi ramionami, w jednym kącie skośna kreska, BRP Przyłęk 2, srebro 16 mm, 0.24 g, rzadki, patyna
300 zł
148 POLSKA / Władcy nieokreśleni z XIII-XIV wieku
brakteat XIII / XIV wiek, Orzeł heraldyczny bez korony z głową w prawo, w każdym skrzydle po 2 pióra, Lubomia 52, Przyłęk 18, srebro 19 mm, 0.27 g, lekko zawinięty k..
400 zł
360 zł
149 POLSKA / Władcy nieokreśleni z XIII-XIV wieku
brakteat XIII / XIV w., Lilia trójlistna, bez dolnych liści i poprzeczki, na masywnej łodydze, Lubomia 60, Przyłęk 36, srebro 18 mm, 0.18 g, lekko wykruszony kołnier..
300 zł
320 zł
150 POLSKA / Władcy nieokreśleni z XIII-XIV wieku
brakteat XIII / XIV w., Trzy lilie połączone w gwiazdę, Fbg 1023, Lubomia 62, Przyłęk 38, srebro 20 mm, 0.15 g, ładnie zachowany
300 zł
600 zł
151 POLSKA / Dolny Śląsk
brakteat 2 poł. XIII w., Rozeta trójlistna z wgłębnym środkiem, Fbg 1030, Przyłęk 40, Lubomia 25, srebro ok. 16 mm, 0.13 g, obłamany fragment kołnierza i wału otokowe..
III-
VF-
250 zł
152 POLSKA / Władcy nieokreśleni z XIII-XIV wieku
brakteat guziczkowy, początek XIV w, Rozeta sześciolistna, wolnowisząca, Przyłęk 45, Lubomia 59, Kroczyce 13, srebro 17 mm, 0.27 g, zagięty fragment kołnierza, ciemna..
400 zł
420 zł
153 POLSKA / Władcy nieokreśleni z XIII-XIV wieku
brakteat XIII / XIV w., Gwiazda sześcioramienna nad półksiężycem, Lubomia 64, Przyłęk 50, srebro 14 mm, 0.19 g, ładnie zachowany
300 zł
154 POLSKA / Dolny Śląsk?
brakteat guziczkowy, początek XIV w., Gwiazda ośmioramienna nad półksiężycem, Przyłęk 51, Kop. 304d, srebro 16 mm, 0.21 g, małe wyszczerbienie, ale przyzwoity stan za..
400 zł
320 zł
155 POLSKA / Księstwo Sandomierskie, Władysław Łokietek 1305-1333
300 zł
1 000 zł
156 POLSKA / Krakowskie, Jędrzejów, Opactwo cysterskie
brakteat 1. ćwierć XIV w., Litera A z górną poprzeczką i szeryfami przy podstawie na zewnątrz, Przyłęk 65, srebro 15 mm, 0.21 g, lekko pęknięty, ciemna patyna
300 zł
280 zł
157 POLSKA / Polska północna?, Słupsk?
brakteat pocz. XIV w., Na tarczy zakonnej krzyż i obok dwa długie krzyże, Waschinski 64, Paszkiewicz N8a, srebro 16 mm, 0.21 g, na stronie odwrotnej napis, lekko wysz..
750 zł
1 700 zł
158 POLSKA / Księstwo Furstenberskie, Henryk, Bernard i Bolko 1301-1326
kwartnik ok. 1314 r., Lwówek?, Aw: Głowa na wprost, rozetki w otoku, Rw: Bawarska tarcza herbowa i napis CLIPEVS BAVWARIE, Fbg. 212, Kiersnowski - Kwartniki s.39, BRP..
500 zł
600 zł
159 POLSKA / Księstwo głogowskie, Henryk III 1273-1309
parwus, mennica Oleśnica lub Trzebnica, Aw: Jeleń kroczący w lewo, Rw: Orzeł heraldyczny w tarczy, Fbg 239, 0.30 g, bardzo rzadki, znany głównie ze skarbu we Wsi Wiel..
500 zł
550 zł
160 POLSKA / Księstwo głogowskie, Henryk III 1273-1309
500 zł
600 zł
161 POLSKA / Wacław II 1300-1305
grosz praski, Aw: Korona i podwójny napis WENZESLAVS SECVNDVS / DEI GRATIA REX BOEMIE, Rw: Lew czeski i napis GROSSI PRAGENSES, srebro 3.69 g, patyna
400 zł
1 500 zł