Aukcja 60 / 889

USD/PLN: 3.700 | EUR/PLN: 4.030 | data: 25-04-2015
Jesteś w: A60  MEDALE  POLSKA

medal autorstwa Jana Höhna młodszego, wybity w 1659 w Gdańsku dla uczczenia zdobycia przez wojska polskie pod wodzą Jerzego Lubomirskiego twierdzy Haupt, okupowanej od 1657 roku przez wojska szwedzkie, Aw: Widok twierdzy Haupt z lotu ptaka, w otoku napis CAUSA DEO PLACUIT SED ET ARMA TUENTIA CAUSAM, na dole sygnatura Höhn, Rw: Poziomy napis w 17 wierszach, DEO OPT MAX AUSPICE REGE CONATIBUS FIDELIUM CIVIUM CORAM ADSPIRANTE ..., poniżej herb Gdańska, H-Cz. 2132 (R3), Racz. 143, Więcek str. 122, Stahr 115, srebro 73 mm, 81.01 g, patyna, jedna z pierwszych prac medaliera, wspaniały plastycznie medal

Numer: 889
Opis: POLSKA. medal autorstwa Jana Höhna młodszego, wybity w 1659 w Gdańsku dla uczczenia zdobycia przez wojska polskie pod wodzą Jerzego Lubomirskiego twierdzy Haupt, okupowanej od 1657 roku przez wojska szwedzkie, Aw: Widok twierdzy Haupt z lotu ptaka, w otoku napis CAUSA DEO PLACUIT SED ET ARMA TUENTIA CAUSAM, na dole sygnatura Höhn, Rw: Poziomy napis w 17 wierszach, DEO OPT MAX AUSPICE REGE CONATIBUS FIDELIUM CIVIUM CORAM ADSPIRANTE ..., poniżej herb Gdańska, H-Cz. 2132 (R3), Racz. 143, Więcek str. 122, Stahr 115, srebro 73 mm, 81.01 g, patyna, jedna z pierwszych prac medaliera, wspaniały plastycznie medal
Stan: II+/I-, Nearly Uncirculated
Data sprzedaży: 25-04-2015
Cena szacunkowa: 30 000 zł
Cena wywoławcza: 24 000 zł
Cena wylicytowana: 34 000 zł

Ilość odsłon: 1519