Aukcja 60 / 887

USD/PLN: 3.700 | EUR/PLN: 4.030 | data: 25-04-2015
Jesteś w: A60  MEDALE  POLSKA

medal autorstwa Jana Höhna starszego z serii tzw. profanum, połowa XVII w., Aw: Dwie postacie - mężczyzna z łopatą i kobieta z kądzielą - skute łańcuchem i przytrzymywane przez Amora, nad nimi na ołtarzu dwa gorejące serca i ręka boska z łukiem, wokoło CONIUGIUM FOECUNDAT AMOR LABOR ATQ SECUNDAT DITATIDEM COELO GRATIA LAPSA DE, Rw: Dwie wyłaniające się z chmur dłonie w uścisku trzymające kwiat ponad panoramą Gdańska, po bokach palmy, u góry gołąbek pokoju na tle promienistego słońca, pod panoramą pierścień z dwoma gołębiami, wokoło PALMA VELUT PALMAM CEV CASTA COLUMBA COLUMBUM SIC VERO CONIUX CONIUGEM AMORE COLAT, H-Cz. 2351, Voss. 958, Gumowski 44 (te same stemple), srebro 69 mm, 74.68 g, sygnatura IH na szpadlu, medal powstał na wzór medalu Sebastiana Dadlera (Maue 152, Więcek 101), stare ogniowe złocenie z wytarciami, uderzenia w tle, miejscami defekty obrzeża

Numer: 887
Opis: POLSKA. medal autorstwa Jana Höhna starszego z serii tzw. profanum, połowa XVII w., Aw: Dwie postacie - mężczyzna z łopatą i kobieta z kądzielą - skute łańcuchem i przytrzymywane przez Amora, nad nimi na ołtarzu dwa gorejące serca i ręka boska z łukiem, wokoło CONIUGIUM FOECUNDAT AMOR LABOR ATQ SECUNDAT DITATIDEM COELO GRATIA LAPSA DE, Rw: Dwie wyłaniające się z chmur dłonie w uścisku trzymające kwiat ponad panoramą Gdańska, po bokach palmy, u góry gołąbek pokoju na tle promienistego słońca, pod panoramą pierścień z dwoma gołębiami, wokoło PALMA VELUT PALMAM CEV CASTA COLUMBA COLUMBUM SIC VERO CONIUX CONIUGEM AMORE COLAT, H-Cz. 2351, Voss. 958, Gumowski 44 (te same stemple), srebro 69 mm, 74.68 g, sygnatura IH na szpadlu, medal powstał na wzór medalu Sebastiana Dadlera (Maue 152, Więcek 101), stare ogniowe złocenie z wytarciami, uderzenia w tle, miejscami defekty obrzeża
Stan: III, Very Fine
Data sprzedaży: 25-04-2015
Cena szacunkowa: 3 500 zł
Cena wywoławcza: 2 800 zł
Cena wylicytowana: 3 800 zł

Ilość odsłon: 1428