Aukcja 60 / 51

USD/PLN: 3.700 | EUR/PLN: 4.030 | data: 25-04-2015
Jesteś w: A60  ŚREDNIOWIECZE  NIDERLANDY  Fryzja  Nijmegen lub Tiel

denar typu kolońskiego z pocz. XI w., Aw: Krzyż z ramionami zakończonymi kotwicami, wokoło fragment napis ODDO, Rw: Napis S COLONIA A, Ilisch 8.9, srebro 1.12 g, gięty, rzadki, znany ze skarbu Stryjewo Wielkie (egz. w Muzeum Archeologicznym w Warszawie, datowany po 1044) z tej samej pary stempli

Numer: 51
Opis: Fryzja / Nijmegen lub Tiel. denar typu kolońskiego z pocz. XI w., Aw: Krzyż z ramionami zakończonymi kotwicami, wokoło fragment napis ODDO, Rw: Napis S COLONIA A, Ilisch 8.9, srebro 1.12 g, gięty, rzadki, znany ze skarbu Stryjewo Wielkie (egz. w Muzeum Archeologicznym w Warszawie, datowany po 1044) z tej samej pary stempli
Stan: III-, Nearly Very Five
Data sprzedaży: 25-04-2015
Cena szacunkowa: 200 zł
Cena wywoławcza: 160 zł
Cena wylicytowana: 480 zł

Ilość odsłon: 1269