Aukcja nr 59
USD/PLN: 3.640 | EUR/PLN: 4.180 | data: 14-02-2015
Jesteś w:
A59
61 | Moguncja / Henryk II 1002-1024 denar, Aw: Popiersie króla na wprost, Rw: Mury miejskie z trzema wieżami, Dbg 788, Kluge 73, srebro 1.39 g, gięty, patyna |
III- VF- |
250 zł 320 zł
62 | Wormacja? / Henryk II 1002-1024 denar, Aw: Krzyż z kulkami oraz kulką z półksiężycem w kątach, wokoło fragmenty napisu, Rw: Kapliczka z kulką w środku, wokoło fragment napisu, Dbg 845?, srebro 1.20 .. |
III VF |
100 zł 90 zł
63 | Saksonia / Bardowik anonimowy denar typu kolońskiego, Aw: Portyk kościoła, Rw: Imitacja napisu COLONIA, Dbg 1778c, Slg Bonhoff 66, srebro 0.86 g, gięty |
III VF |
100 zł 110 zł
64 | Saksonia / Otto III 983-1002 denar typu OAP, Goslar, Aw: Kapliczka, ATEAHLHT, Rw: Krzyż z O-D-D-O w kątach, DI GRA REX, Dbg 1167, Kluge 47, srebro 1.30, gięty |
125 zł 130 zł
65 | Lüneburg / Bernhard I 973-1011 denar, Dłoń opatrzności na tle krzyża, wokoło napis, Rw: Krzyż, wokoło napis, Dbg 590, Kluge 240, Jesse 1b, srebro 0.94 g, gięty |
III- VF- |
200 zł 180 zł
66 | Lüneburg / Bernhard II 1011-1059 denar, Aw: Krzyż kawalerski, wokoło napis, Rw: Krzyż, wokoło napis, Dbg 589, Kluge 239, srebro 1.24 g, gięty |
III VF |
100 zł | |
67 | Saksonia / Biskupi sascy denar krzyżowy (naśladownictwo typu deventerskiego), I poł. XI w., Aw: Półksiężyc z krzyżem w środku i litera A, niżej leżące odwrócone i przekreślone S, z lewej łuk,.. |
III VF |
150 zł 120 zł
68 | Saksonia / Otto III 983-1002 zestaw denarów typu OAP, X-XI w., Dbg 1167, Kluge 44, razem 5 sztuk, gięte |
III/III+ VF/VF+ |
500 zł 550 zł
69 | Saksonia / Biskupi sascy zestaw denarów krzyżowych XI w., Aw: Kapliczka, Rw: Krzyż kawalerski, Gum-CNP typ II, razem 2 sztuki, gięte, jeden pęknięty |
III VF |
200 zł | |
70 | Saksonia / Biskupi sascy zestaw denarów krzyżowych XI w., Aw: Krzyż prosty z kółkami, Rw: Krzyż kawalerski, Dbg 1347, Gum.CNP typ VI, Str. 23, razem 3 sztuki |
III VF |
250 zł 300 zł
71 | Esslingen / Henryk II 1002-1024 denar, Aw: Popiersie w prawo, HEINRCVS, Rw: Dłoń opatrzności, fragment SVITALIS, Dbg 951, Kluge 84, srebro 0.99 g, gięty |
III VF |
1 000 zł 1 100 zł
72 | Konstancja / Otto III 983-1002 lub Henryk II 1002-1024 obol, Aw: Fasada kościoła z czterema kolumnami, Rw: Krzyż z poprzeczkami, Dbg 1838, srebro 0.41 g, bardzo rzadki |
III VF |
400 zł 360 zł
73 | Straßburg / Henryk II 1002-1024 denar, Aw: Korona, Rw: Napis w formie krzyża ARGENTINA, w kątach łuki z gwiazdami, Dbg 915, Kluge 80, srebro 1.13 g, gięty, patyna |
III VF |
200 zł 460 zł
74 | Straßburg / Henryk II 1002-1024 denar, Aw: Głowa w koronie radialnej w prawo, Rw: Kapliczka karolińska, Dbg 916, srebro 1.16 g, gięty |
III VF |
300 zł 600 zł
75 | Magdeburg / Magdeburg- arcybiskupstwo brakteat z przełomu XII/XIII w. ; Popiersie św. Maurycego na wprost, na nim wsparta na dwóch kolumnach arkada z trzema kopulastymi wieżami, w otoku legenda od prawej .. |
III VF |
600 zł 750 zł
76 | Magdeburg / Magdeburg- arcybiskupstwo Magdeburg- arcybiskupstwo, brakteat 1200-1210; Święty Maurycy w zbroi z podniesionym do góry mieczem i chorągwią i napis w otoku, MAVRICIVS DVX, srebro 0.83 g, 24 mm |
III VF |
500 zł 550 zł
77 | POLSKA / Bolesław Chrobry 992-1025 denar z kapliczką, przed 1006 r., Aw: Smukła kapliczka, Rw: Zaledwie widoczny fragment krzyża i kulek w polach, srebro 0.91 g, WN (2006), Mateusz Bogucki - Nieznana h.. |
35 000 zł | |
78 | POLSKA / Bolesław Chrobry 992-1025 denar typu MOGILNO, Aw: Krzyż z ozdobnikami w kątach: klin, kółko, klin oraz potrójne kulki, wokoło napis + BOLEZLΛVS DVX, Rw: Dach kaplicy zwieńczonej krzyżem kawale.. |
40 000 zł 60 000 zł
79 | POLSKA / Bolesław Chrobry 992-1025 denar typu Princes Polonie, Aw: Ptak, Rw: Krzyż z kółkami i kulkami w kątach, Str. 7, Such. IX, Gum-H. 3, Gum-P. 2, srebro 0.51 g, słabo odbity awers, typ zbarbaryzow.. |
III VF |
5 000 zł 5 500 zł
80 | POLSKA / Bolesław Chrobry 992-1025 jednostronny denar typu Princes Polonie, Krzyż z kółkami i kulkami w kątach, wokoło widoczny fragment legendy otokowej, Str. 7, Such. IX, Gum-H. 3, Gum-P. 2, srebro 1.. |
III VF |
8 000 zł |