Aukcja nr 59
USD/PLN: 3.640 | EUR/PLN: 4.180 | data: 14-02-2015
Jesteś w:
A59
581 | PRUSY KSIĄŻĘCE / Jerzy Fryderyk jako Administrator 1569-1603 grosz 1597, Królewiec, Bahrf. 1312, Neumann 58, ładny i bardzo rzadki |
II- EF- |
600 zł 900 zł
582 | PRUSY KSIĄŻĘCE / Jerzy Wilhelm 1619-1640 grosz 1633, Królewiec, Aw: Podłużne berło w tarczy i napis, Rw: Ukoronowany Orzeł pruski i napis, Neumann 109, Slg Marienburg -, mennicze wady blachy, lekko gięty, ek.. |
III- VF- |
400 zł 900 zł
583 | PRUSY KSIĄŻĘCE / Fryderyk Wilhelm 1640-1657-(1688) dukat 1641 DK, Królewiec, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, złoto 3.43 g, Bahrf. 1555, v. Schrötter 65, Neumann 15, ładny i bar.. |
20 000 zł 24 000 zł
584 | PRUSY KSIĄŻĘCE / Fryderyk Wilhelm 1640-1657-(1688) ort 1651, Królewiec, inicjały C-M (Christoph Melchior) po bokach tarczy herbowej, Bahrf. 1564, v. Schrötter 1569, resztki grynszpanu, niedobity, ale bardzo rzadki |
III/III+ VF/VF+ |
2 000 zł 3 800 zł
585 | SAKSONIA / Fryderyk Krystian 1763 talar 1763, Drezno, Aw: Popiersie z literą ST i wokoło napis, Rw: Tarcza herbowa, niżej litery F.W.ô.F (inicjały Jan Fryderyk ô Feral) i wokoło napis, srebro 27.81 g,.. |
II- EF- |
1 250 zł 1 400 zł
586 | SAKSONIA / Ksawery jako administrator 1764-1768 talar 1767 EDC, Drezno, Aw: Popiersie w prawo i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 27.92 g, Schnee 1055, Dav. 2678, patyna, ładny |
II- EF- |
1 250 zł | |
587 | SAKSONIA / Ksawery jako administrator 1764-1768 2/3 talara (gulden) 1766 EDC, Drezno, Merseburger, Merseburger-Buck 55.c, moneta czyszczona |
III VF |
400 zł 650 zł
588 | Księstwo Krośnieńskie / Jan Kostrzyński 1535-1571 grosz 1544, Kostrzyń, IOHAN.D:G.MAR.BRANDEN.ET.STET, F.u.S. 1988, Bahrf. 1238 |
200 zł 180 zł
589 | Księstwo Krośnieńskie / Fryderyk Wilhelm 1640-1688 1/3 talara 1667, Krosno, v. Schr. 530, usunięty napis 1/3, patyna, rzadkie |
III VF |
1 000 zł 1 500 zł
590 | Księstwo Legnicko-Brzesko-Wołowskie / Jan Krystian Brzeski i Jerzy Rudolf Legnicki 1602-1621 talar 1607, Brzeg, odmiana z pełną datą, Aw: Dwie półpostacie i napis, Rw: Tarcza herbowa i napis, srebro 28.92 g, F.u.S. 1416, Dav. 7708, nierówna patyna, rzadki |
5 000 zł 4 000 zł
591 | Księstwo Legnicko-Brzesko-Wołowskie / Jerzy Rudolf Legnicki 1621-1652 12 krajcarów kiperowe 1621 MT, Chojnów, F.u.S. 1671, patyna, rzadkie |
400 zł 600 zł
592 | Księstwo Nyskie biskupów wrocławskich / Jan V Turzo 1506-1520 grosz 1506, Nysa, odmiana z łukowatą tarczą herbową i pełną datą po bokach, Fbg. 449 (776f), lekko niedobity |
III VF |
500 zł 1 000 zł
593 | Księstwo Nyskie biskupów wrocławskich / Jan V Turzo 1506-1520 grosz 1508, Nysa, mała cyfra 0 w dacie, Fgb. 454 (778f/d), lekko niedobity |
III VF |
500 zł 650 zł
594 | Księstwo Nyskie biskupów wrocławskich / Jan V Turzo 1506-1520 grosz 1509, Nysa, data nad tarczą herbową, Fbg. 456 (779c), niedobity |
III VF |
500 zł 650 zł
595 | księstwo Ziębicko-Oleśnickie / Karol I 1511-1536 dukat 1527, Złoty Stok, Aw: Tarcza herbowa i napis wokoło, Rw: Postać św. Krzysztofa, po bokach litery N-B, ale N obrócone o 180 stopni i napis wokoło, złoto 3.52 g, .. |
8 000 zł 15 000 zł
596 | Księstwo Oleśnickie / Henryk Wacław i Karol Fryderyk 1617-1639 talar 1620, Oleśnica, Aw: Popiersia Henryka i Karola i napis wokoło, Rw: Tarcza herbowa i napis wokoło, srebro 27.46 g, F.u.S. 2229, Dav. 7718, patyna |
III VF |
5 000 zł 5 000 zł
597 | Księstwo Oleśnickie / Sylwiusz Fryderyk 1664-1697 15 krajcarów 1675 S-P, Oleśnica, F.u.S. 2302, Klein/Raff 27.2, moneta z końca blachy, patyna, ładnie zachowane |
II- EF- |
500 zł | |
598 | ŚLĄSK / ŚWIDNICA - miasto półgrosz, 1518, Świdnica, Fbg. 364, lekko niedobity, ale bardzo ładny |
II- EF- |
100 zł 180 zł
599 | WROCŁAW - miasto / Ferdynand I 1527-1564 talar 1545, Wrocław, Aw: Tarcza herbowa, nad nią data i napis wokoło, Rw: Lew i napis wokoło, srebro 28.61 g, F.u.S. 3413, Dav. 8993, rysy w tle, ciemna patyna |
III/III+ VF/VF+ |
6 000 zł 5 000 zł
600 | WROCŁAW - miasto / Ferdynand I 1527-1564 półtalar 1545, Wrocław, Aw: Tarcza herbowa, nad nią data i napis wokoło, Rw: Lew i napis wokoło, F.u.S. 3417, ciemna patyna, bardzo rzadki |
10 000 zł 8 500 zł