Aukcja 58 / 924
USD/PLN: 3.360 | EUR/PLN: 4.200 | data: 08-11-2014
Karol XII, odbitka w cynie medalu sygnowanego MB (M Brunner medalier z Norymbergii) wybitego w 1714 r. z okazji szczęśliwego powrotu króla do Stralsundu, po jego wydaleniu z Turcji, Aw: Popiersie Karola w prawo i napis wokoło CAROLVS XII D G - SVEC GOTH VAND REX, Rw: Lew kroczący w prawo na tle pejzażu, powyżej wschodzący księżyc i wyobrażenie gwiazdozbioru Wielkiej Niedźwiedzicy, napis wokoło POST TVTA SILENTIA LVNAE EMICAT & PRODIT (w napisie chronograf daty 1714), w odcinku mNOV, cyna 35.6 mm, zbiór Hildebrand 169, zanitowany otwór, ale dość dobry stan zachowania
Numer: | 924 |
Opis: | SZWECJA. Karol XII, odbitka w cynie medalu sygnowanego MB (M Brunner medalier z Norymbergii) wybitego w 1714 r. z okazji szczęśliwego powrotu króla do Stralsundu, po jego wydaleniu z Turcji, Aw: Popiersie Karola w prawo i napis wokoło CAROLVS XII D G - SVEC GOTH VAND REX, Rw: Lew kroczący w prawo na tle pejzażu, powyżej wschodzący księżyc i wyobrażenie gwiazdozbioru Wielkiej Niedźwiedzicy, napis wokoło POST TVTA SILENTIA LVNAE EMICAT & PRODIT (w napisie chronograf daty 1714), w odcinku mNOV, cyna 35.6 mm, zbiór Hildebrand 169, zanitowany otwór, ale dość dobry stan zachowania |
Stan: | II+, Choice Extremely Fine |
Data sprzedaży: | 08-11-2014 |
Cena szacunkowa: | 300 zł |
Cena wywoławcza: | 240 zł |
Cena wylicytowana: | 240 zł |
Ilość odsłon: 1701