Aukcja nr 39
USD/PLN: 2.960 | EUR/PLN: 3.760 | data: 29-11-2008
1029 | POLSKA / PLAKIETY Henryk Sienkiewicz-plakieta autorstwa J. Aumillera 1928 r,; Popiersie w lewo i napis poniżej HENRYK SIENKIEWICZ, na górze daty 1846 - 1916, brąz 61 x 91 mm, Strzałkow.. |
II+ EF+ |
750 zł 1 050 zł
1030 | POLSKA / PLAKIETY Klasztor na Jasnej Górze-plakieta autorstwa S.R. Koźbielewskiego 1929 r.; Widok murów i budynków klasztoru oo Paulinów, na dole napis CZĘSTOCHOWA JASNA GÓRA, brąz 61 .. |
750 zł 600 zł
1031 | POLSKA / PLAKIETY Związek Przemysłu Chemicznego-plakieta sygn. J. Aumiller, wykonana na 10-lecie Związku, 1931 r,; Siedząca kobieta na wprost ze zwróconą głową w lewo na tle instalacji.. |
750 zł 1 250 zł
1032 | POLSKA / PLAKIETY Stefan Batory-plakieta projektu Zofii Trzcińskiej-Kamińskiej 1932/1933 r.; Popiersie króla z głową skierowaną lekko w lewo,powyżej daty panowania 1576/1586, poniżej n.. |
I- UNC- |
1 000 zł 2 400 zł
1033 | POLSKA / PLAKIETY Aeroklub Krakowski-plakieta projektu Zygmunta Kamińskiego i M. Chrostowskiego 1938 r.; Postać klęczącego lotnika skierowana w lewo wypuszcza z rąk orła, po lewej stro.. |
I- UNC- |
2 500 zł 5 200 zł
1034 | POLSKA / PLAKIETY Zawody Lotnicze- plakieta nieznanego projektanta i wytwórcy 1938 r.; Na tle mapy II Rzeczpospolitej zaznaczna czerwoną emalią trasa przelotu, w polu data 13-15 MAJ 19.. |
II+ EF+ |
500 zł 600 zł
1035 | POLSKA / PLAKIETY Muzeum Narodowe w Krakowie- plakieta nieznanego projektanta i wytwórcy 1937/1938 r.; Budynek i napis na dole MUZEUM NARODOWE W KRAKOWIE, na odwrocie odręcznie wygrawe.. |
II+ EF+ |
500 zł 1 700 zł
1036 | POLSKA / PLAKIETY plakieta nieznanego projektanta i wytwórcy po 1918 r.; Mężczyzna w stroju zakonnym podający rannemu strawę, na górze napis BŁOGOSŁAWIENI - MIŁOSIERNI / K.B.K. i data .. |
I UNC |
500 zł | |
1037 | POLSKA / PLAKIETY miniaturka plakiety Mennicy Warszawskiej dla uczestników Konferencji Unii Chemii Czystej w 1927 r., w Warszawie, srebro proby 800, znak mennicy, całość na kotylionie,.. |
I- UNC- |
300 zł 1 400 zł
1038 | POLSKA / PLAKIETY Józef Piłsudski- plakieta autorstwa J. Aumillera 1931 r.; Głowa marszałka we wklęsłym kręgu w lewo, poniżej napis w 18 wierszach WSKRZESICIEL PAŃSTWA POLSKIEGO, I WÓD.. |
6 000 zł | |
1039 | POLSKA / PLAKIETY Edward Rydz-Śmigły- plakieta autorstwa J. Aumillera 1936 r.; We wklęsłym kręgu popiersie w lewo, poniżej napis MARSZAŁEK EDWARD RYDZ-ŚMIGŁY, brąz 72 x 90 mm, Strzałko.. |
I UNC |
1 000 zł 1 800 zł
1040 | POLSKA / PLAKIETY plakieta nieznanego projektanta i wytwórcy z łańcuszkiem do zawieszania z IV Marszu Zimowego ku czci Marszałka Józefa Piłsudskiego, Zułów Wilno 1939, biały metal 56 x.. |
II+ EF+ |
250 zł 900 zł
1041 | ŚLĄSK Krzysztof Curtius - lekarz żagański, medal z 1577 r., Aw: Popiersie na wprost z głową zwóconą w prawo, w polu data, w otoku napis CHRISTOPHORVS CVRTIVS DOCTOR, Rw: He.. |
III VF |
1 250 zł 2 300 zł
1042 | ŚLĄSK Martin Conrad - opat w zakonie św. Wincentego we Wrocławiu, 1616 r., Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku MART CONRAD A.S.V.WRAT.ET.P.Z., Rw: Infuła biskupia poniżej.. |
III- VF- |
750 zł 600 zł
1043 | ŚLĄSK medal autorstwa W.Kittel’a na zajęcie Wrocławia przez Prusy w 1741 r., Aw: Bóg Odry i Nimfa Oławy siedzą pod pomnikiem, powyżej napis FELIX SVB RE-GE BVDORGIS, w odci.. |
II+ EF+ |
3 000 zł 2 800 zł
1044 | ŚLĄSK Nysa - medal 1925 r., Aw: Galera na wzburzonym morzu i napis w otoku PORTAE INFERI NON PRAEVALEBVNT ADVER EAM, poniżej OPVS. ZVTT.R.A.PICT./NISSAE/1925, Rw: Przy krzy.. |
II+ EF+ |
1 000 zł | |
1045 | AUSTRIA Wacław Lobkowiec 1609-1677 (książę czeski, minister cesarza Leopolda I), -medal niesygnowany, Aw: Półpostać w profilu w prawo, napis wokół WENCESLAY D G S R I PRINC G.. |
III VF |
1 000 zł 2 200 zł
1046 | AUSTRIA Karol VI - medal koronacyjny autorstwa medaliera wrocławskiego Jana Kittel’a 1711 r., Aw: Popiersie z profilu w prawo, na ramieniu sygn. I. K., w otoku napis CAROLVS .. |
II- EF- |
1 250 zł 2 800 zł
1047 | FRANCJA Ludwik XV, -medal zaślubinowy 1725 r., Aw: Popiersie w prawo, na ramieniu sygn. Du Vivier, w otoku napis LUDOVICUS XV REX CHRISTIANISS, Rw: Scena sakramentu małżeństw.. |
II+ EF+ |
600 zł | |
1048 | FRANCJA Maria Leszczyńska-królowa Francji, żeton 1733, Aw: Popiersie w lewo, w otoku napis MARIA D G FR. ET NAV. REGINA, Rw: Ogród kwietny nad wodą, w otoku napis NOUM EX SER.. |
I- UNC- |
600 zł |