Aukcja 39 / 893

USD/PLN: 2.960 | EUR/PLN: 3.760 | data: 29-11-2008
Jesteś w: A39  MEDALE  POLSKA

medal okolicznościowy - ślubny, autorstwa Sebastiana Dadlera, ok. 1636 r., Aw: Dwie postacie - mężczyzna z łopatą a niewiasta z kądzielą - stoją z dzieckiem pośrodku, ręce nowożeńców połączone łańcuchem z kłódką podtrzymują ołtarzyk, na którym dwa serca gorejące, w otoku napis CONIUGIUM FOECUNDAT AMOR LABOR ATQ. SECUNDAT: DITAT IDEM COELO GRATIA LAPSA DEI, Rw: Na tle panoramy Gdańska dwie owocujące palmy, pomiędzy którymi dwie dłonie w ścisku z kwiatem, u dołu w pierścieniu dwa gołąbki, u góry w promienistej aureoli Duch Święty, w otoku napis PALMA VALUT PALMAM CEU CASTA COLUMBA COLUMBUM: SIC VERO CONIUX CONIUGEM AMORE COLAT, sygnowany S.D., srebro złocone ogniowo 78.80 g, 70 mm, Więcek 101, H-Cz. 9866 R1

Numer: 893
Opis: POLSKA. medal okolicznościowy - ślubny, autorstwa Sebastiana Dadlera, ok. 1636 r., Aw: Dwie postacie - mężczyzna z łopatą a niewiasta z kądzielą - stoją z dzieckiem pośrodku, ręce nowożeńców połączone łańcuchem z kłódką podtrzymują ołtarzyk, na którym dwa serca gorejące, w otoku napis CONIUGIUM FOECUNDAT AMOR LABOR ATQ. SECUNDAT: DITAT IDEM COELO GRATIA LAPSA DEI, Rw: Na tle panoramy Gdańska dwie owocujące palmy, pomiędzy którymi dwie dłonie w ścisku z kwiatem, u dołu w pierścieniu dwa gołąbki, u góry w promienistej aureoli Duch Święty, w otoku napis PALMA VALUT PALMAM CEU CASTA COLUMBA COLUMBUM: SIC VERO CONIUX CONIUGEM AMORE COLAT, sygnowany S.D., srebro złocone ogniowo 78.80 g, 70 mm, Więcek 101, H-Cz. 9866 R1
Stan: III, Very Fine
Cena szacunkowa: 5 000 zł
Cena wywoławcza: 4 000 zł
Cena wylicytowana: -
Ilość odsłon: 1393