Aukcja nr 35
USD/PLN: 2.840 | EUR/PLN: 3.790 | data: 02-12-2006
953 | GRECJA Otto 1831-1863, 1/4 drachmy 1855, K.M. 33, bardzo rzadka |
300 zł 1 250 zł
954 | MEKSYK Ferdynand VI 1746-1760, 8 reali 1756, Meksyk, Cayon 10615 |
300 zł 460 zł
955 | MONAKO Albert 1889-1922, 100 franków 1896 A, Paryż, Fr. 13, złoto 32.23 g |
II- EF- |
2 500 zł 2 350 zł
956 | NIDERLANDY / UTRECHT dukaton 1773, Utrecht, Delmonte 1031, Dav. 1832, bardzo ładny egzemplarz, patyna |
II+ EF+ |
1 250 zł 1 300 zł
957 | NIDERLANDY / ZELANDIA dwudukat 1650, Zelandia, Delmonte 881, Fr. 306, złoto, 6.96 g |
2 000 zł 1 750 zł
958 | NIDERLANDY / KRÓLESTWO HOLANDII Willem I 1815-1840, dukat 1828, Utrecht, Fr. 331, złoto 3.54 g |
350 zł 560 zł
959 | NIDERLANDY / KRÓLESTWO HOLANDII Willem III 1849-1890, dukat 1849, Utrecht, Fr. 344, złoto 3.47 g |
350 zł 460 zł
960 | NIDERLANDY HISZPAŃSKIE - BRABANT Filip IV 1621-1665, podwójny suweren d’or 1647, Bruksela, Delmonte 559 Fr. 106, złoto 10.99 g, lekko gięty |
III VF |
4 000 zł 5 200 zł
961 | BRANDENBURGIA - PRUSY / Fryderyk Wilhelm 1640-1688 2/3 talara (gulden) 1676 / I - A, Regenstein, Schr. 354, Dav. 268, patyna |
400 zł 460 zł
962 | BRANDENBURGIA - PRUSY / Fryderyk III 1688-1701 (Fryderyk I 1701-1713) 2/3 talara (gulden) 1693 / B - H, Minden, Schr. 280, Dav. 277, patyna |
III VF |
400 zł 460 zł
963 | BRANDENBURGIA - PRUSY / Wilhelm I 1861-1888 5 marek 1877 / C, Frankfurt, J. 244, Fr. 3827, złoto 1.99 g |
800 zł 860 zł
964 | BRANDENBURGIA - PRUSY / Wilhelm II 1888-1918 10 marek 1895 / A, Berlin, J. 104, Fr. 3835, złoto 3.99 g, rzadki rocznik, ładnie zachowany egzemplarz |
I-/II+ UNC-/EF+ |
2 000 zł 2 400 zł
965 | NIEMCY / BRAUNSCHWEIG - WOLFENBÜTTEL Henryk Juliusz 1589-1613, talar 1608/7 Zellerfeld, Aw: Tarcza herbowa i napis wokoło, Rw: Dziki człowiek i napis wokoło, 28.38 g, Welter 645 B, Dav. 6285 |
II- EF- |
600 zł 620 zł
966 | NIEMCY / MANSFELD - linia Bornstedt Karol Adam 1655-1660, talar 1657, Aw: Tarcza herbowa i napis wokoło, Rw: Św. Jerzy i napis wokoło, 28.57 g, Dav. 6930, ładnie zachowany, patyna |
II- EF- |
1 000 zł 1 100 zł
967 | NIEMCY / NORYMBERGA talar 1624, Norymberga, Aw: Dwugłowy orzeł i napis wokoło (tytulatura Ferdynanda II), Rw: Trzy tarcze herbowe i napis wokoło, znak mennicy trzy kłosy, Kellner 231 a, .. |
500 zł 440 zł
968 | NIEMCY / NOWA GWINEA - kolonia niemiecka 10 fenigów 1894 A, Berlin, J. 703, dobrze zachowany egzemplarz z ładną patyną |
I- UNC- |
1 500 zł | |
972 | NIEMCY / SAKSONIA - COBURG - GOTHA Karol Edward 1900-1918, 10 marek 1905 / A, Berlin, J. 273, Fr. 3855, złoto 3.97 g, czyszczone, bardzo rzadkie |
5 000 zł 5 900 zł
973 | PALESTYNA 100 milsów 1940, K.M. 7, wyśmienity stan zachowania |
I UNC |
150 zł 220 zł
974 | ROSJA Dymitr Samozwaniec 1605-1606, kopiejka, pod św. Jerzym litery ŹC, Psków, Mielnikowa tablica 16, typ 1-1 |
III VF |
100 zł 260 zł
975 | ROSJA / Piotr I 1699-1725 rubel 1705, Moskwa -Krasnyj Dwor, Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Dwugłowy orzeł i napis wokoło, 27.98 g, Bitkin 800 (R), rzadki, patyna |
III VF |
6 000 zł |