Niemcy, medal religijny autorstwa J. Höhna z 1629

Monety antyczne, średniowieczne i Polskie oraz zagraniczne

Cena wylicytowana: 2 100 zł
Aukcja zakończyła się 08-09-2016 22:40:43
129183
Opis: Niemcy - Lipsk, medal religijny autorstwa J. Höhna z 1629, Aw: Alegoryczna postać kobieca stojąca na wprost, trzymająca miecz nad płonącym ołtarzem oraz krzyż, z obłoków wynurzająca się Prawica, nakładająca tejże koronę, IM CREUTZE NUR BESTÆNDIG SEY; Rw: Rozłożone Pismo Święte z napisem VERBUM DOMINI MANET IN ÆTERNUM (Słowo Pana trwa na wieki, 1. List św. Piotra), nad nią serce w Okiem Opatrzności, wyżej z obłoków wynurzająca się Prawica w płonącą latarnią, wokoło GOTT SIEHT DEIN NOTH UND STEST DIR DEY
Stan zachowania: I/I-, Choice About Uncirculated
Dodatkowe informacje: 45 mm srebro złocone 42.65 g
Literatura: Maue 128, Więcek 54

Cena końcowa: 2 100 zł
Cena wywoławcza: 900 zł
Cena szacunkowa: 1 500 zł
Ilość odsłon: 425

1)  2 100 zł
2)  2 000 zł
3)  1 500 zł