Aukcja nr 6
USD/PLN: 2.057 | EUR/PLN: 2.350 | data: 20-11-1993
404 | Polska plakieta jednostronna, Fryderyk Chopin, mennica warszawska, srebro 26 x 40 mm |
I- UNC- |
20 zł 18 zł
405 | Pomorze medal sygnowany W.Kullrich, Berlin, wybity w 1860 na pamiątkę nadania prawmiejskich Tczewowi, Aw: Postać księcia pomorskiego Sambora z tarczą z gryfempomorskim w jedn.. |
I- UNC- |
60 zł 85 zł
406 | Śląsk tłok pieczętny, Legnica. Siedząca na tronie postać w tiarze na głowie, z kluczemw dłoni, druga dłoń wzniesiona do góry, niżej klęcząca postać, po bokach herby:skrzyżo.. |
I UNC |
200 zł 380 zł
407 | Śląsk medal niesygnowany wybity w 1786 r. we Wrocławiu z okazji hołdu StanówŚląskich królowi Fryderykowi Wilhelmowi II, Aw: Monogram Fryderyka Wilhel-ma, Rw: Wąż oplatający.. |
120 zł |
408 | Austria medal odlewany i cyzelowany na pamiątkę zaślubin księcia Karola Lotaryńskiegoi Eleonory Marii, siostry cesarza Leopolda I i wdowy po królu polskim MichaleKorybucie Wi.. |
I- UNC- |
2 200 zł 1 760 zł
409 | Austria medal śrubowy niesygnowany (medalier Abraham Remshard z Augsburga) nawypędzenie protestantów z Salzburga, Aw: Grupa emigrantów na tle gór, nad nimiChrystus w obłokach.. |
I UNC |
5 000 zł |
410 | Austria medal sygnowany C.Radnitzky, poświęcony baronowi Carlowi von Scheuchens-tuel 1864 r, Aw: Głowa i wokół napis, Rw: W ozdobnym kartuszu herb barona inapis: DEM TREUEN F.. |
I UNC |
80 zł |
411 | Austria medal sygnowany R. Neuberger, wybity w 1899 r dla uczczenia 10. rocznicybudowy Niemieckiego Teatru Ludowego w Wiedniu, Aw: Popiersie i napis:LUDWIG ANZENGRUBER oraz d.. |
100 zł |
412 | Austria jednostronny medal sygnowany F. Mazura, Aw: Żołnierz na koniu przed grobamizabitych towarzyszy broni, wokół napis: FÜR DIE GRABSTÄTTEN DERGEFALLENEN HELDEN VON 1914-L.. |
I- UNC- |
40 zł |
413 | FRANCJA medal sygnowany A.M.S.V. (Anna Maria St-Urbain) wybity w 1755 r. z okazjiwzniesienia w Nancy pomnika Ludwika XV, Aw: Popiersie Stanisława Leszczyńs-kiego i wokół napi.. |
I UNC |
80 zł |
414 | FRANCJA medal sygnowany De Puymaurin i Depaulis wybity w 1822 r. z okazji wystawysztuki egipskiej i greckiej, Aw: Głowa króla Ludwika XVIII i wokół napis, Rw:Posąg Wenus z Mi.. |
I- UNC- |
50 zł 46 zł
415 | HOLANDIA medal sygnowany N.V. Swinderen, wybity w 1738 r. z okazji 25. rocznicy zawarciaPokoju Utrechtskiego, Aw: Siedem ukoronowanych tarcz herbowych i wokół napis,Rw: Person.. |
I UNC |
1 500 zł 1 200 zł
416 | NIEMCY medal niedatowany, sygnowany S.D. (Sebastian Dadler- z okresu pobytu na dworzesaskim, prawdopodobnie 1628 r.), Aw: Na rozrzuconych trofeach wojennychpersonifikacja Wo.. |
III VF |
600 zł |
417 | NIEMCY medal sygnowany C.W. (Christian Wermuth) wybity w 1709 r. w Berlinie z okazjizjazdu królów Prus, Polski i Danii na chrzest córki króla pruskiego ZofiiWilhelminy, Aw: .. |
I- UNC- |
240 zł 195 zł
418 | NIEMCY medal sygnowany I.ABRAHAM i syn wybity ku czci Mojżesza Mendelssohna,Aw: Popiersie i napis wokoło, Rw: Czaszka i motyl nad którą napis: PHAEDONw odcinku NATUS MDCCXXI.. |
280 zł 245 zł
419 | NIEMCY medal niesygnowany chrzcielny (XVIII-wieczny), Aw: Nagie dziecko przed trzemaniewiastami personifikacjami Wiary, Nadziei i Miłości, wokół napis: HIERGLAENTZT DER CHRI.. |
250 zł |
420 | NIEMCY medal sygnowany LESR, wybity w 1817 r. w trzechsetną rocznicę Reformacji, Aw:Popiersie Lutra i wokół napis, Rw: Napis w wieńcu z gałązek laurowychi dębowych, srebro 2.. |
I- UNC- |
50 zł |
421 | NIEMCY medal sygnowany Loos wybity w 1817 r. ku czci dr Johanna Goercke, generalnegochirurga armii pruskiej, Aw: Popiersie w mundurze wojskowym i wokół napisyw dwóch rzędach.. |
I UNC |
240 zł 230 zł
422 | NIEMCY medal sygnowany C. PFEUFFER wybity w 1840 r. z okazji koronacji królapruskiego Fryderyka Wilhelma IV, Aw: Głowa króla i napis wokół, Rw: Insygniakoronacyjne na tle uk.. |
I- UNC- |
100 zł |
423 | NIEMCY medal sygnowany A.B. (Börsch), wybity w 1894 r. na czterechsetną rocznicępoświęcenia kościoła Marii Panny w Monachium, Aw: Widok kościoła i wokółnapis, Rw: Maria Pann.. |
I UNC |
100 zł 80 zł