Aukcja nr 6

USD/PLN: 2.057 | EUR/PLN: 2.350 | data: 20-11-1993
Jesteś w: A6  LITERATURA NUMIZMATYCZNA
566 G.Brockmann- Die Medaillen der Welfen- Band 1- Linie Wolfenbüttel- Köln 1985,414 Str, ilustracje w tekście, twarda oprawa z obwolutą
150 zł
567 L.Börner- Deutsche Medaillenkleinode des 16. und 17. Jhds. - Leipzig 1981, 176 str.,ilustracje w tekście, twarda oprawa
20 zł
568 E.Hutten-Czapski- Catalogue de la Collection des Medailles et Monnaies- Vol. V,Kraków 1916, 125 + CLXXII str., oprawa półskórek
150 zł
210 zł
569 M.Gumowski- Studia nad gdańską sztuką medalierską w XVII w. - Kraków 1925,47 str i 8 tablic, oprawa półskórek
40 zł
570 M.Gumowski- Mennica wileńska w XVI i XVII wieku- Warszawa 1921, 200 Str.,18 tablic, twarda oprawa
60 zł
48 zł
571 M.Gumowski- Corpus Nummorum Poloniae tom I- monety X i XI w.- Kraków 1939,233 str., 41 tablic, oprawa półskórek
90 zł
90 zł
572 N.Jaschke, F.P.Maercker- Schlesische Münzen und Medaillen- Ihringen 1985, 227 str,37 tablic, uzupełnienie do znanego katalogu Friedensburga i Seegera-SchlesischeMünze..
60 zł
48 zł
573 M.Kunzel- Mecklenburgische Münzkunde 1492-1871- Berlin 1985, 216 Str.,25 tablic, twarda oprawa z obwolutą
25 zł
574 H.Moser, H.Tursky- Die Münzstätte Hall in Tirol 1477-1665 i 1665-1809, 2 tomy-Innsbruck 1977 i 1981, 372 + 280 Str., bogato ilustrowane w tekście, duży format,oprawa ..
160 zł
100 zł
575 E.Mrowiński- Monety Rygi, Warszawa 1986, 246 Str., oprawa broszurowa
10 zł
576 E.Rahnenführer- Die Kursächsische Kippermünzen- Berlin 1971, 137 Str., 77 tablici 1 mapa, oprawa płótno
60 zł
120 zł
577 K.G.Ritter von Schulthess-Rechberg- Thaler-Cabinet- Beschreibung aller bekanntgewordenen Thaler... Wien 1840, 790 Str., oprawa półskórek
300 zł
8 zł
578 H.Schnell- Martin Luther und die Reformation auf Münzen und Medaillen-München 1983, 381 Str., ilustracje w tekście, oprawa płócienna z obwolutą
120 zł
579 K.Stronczyński- Pieniądze Piastów- Warszawa 1847, oprawa półskórek
200 zł
580 K.Stronczyński- Pieniądze dynastji Piastów i Jagiellonów, oprawa półskórek
400 zł
100 zł
581 S.Suchodolski- Moneta możnowładcza w Polsce wczesnośredniowiecznej-Wrocław 1987, Str.131, tablic 6, oprawa płócienna
10 zł
582 W.Terlecki- Mennica warszawska 1765-1965- Wrocław 1970, Str.287, ilustracjew tekście, oprawa półskórek
30 zł
583 A.Wesołowski- Polish Orders, Medals, Badges.... 1705-1985- Miami 1985, 403 str,ilustracje czarnobiałe i kolorowe w tekście, oprawa półskórek
80 zł
583a J.Tyszkiewicz- Tyszkiewiciana-Militaria, Bibliografia, Numizmatyka, Ryciny,Zbiory, Rezydencje etc- Poznań 1903, 94 Str., wiele cennych ilustracji w tekście,rzadkie, o..
150 zł
584 A.Więcek- Medale Piastów Śląskich - Medailles des Piasts de Silesie- Warszawa1958, 80 str., 27 tablic, oprawa płócienna
15 zł