Aukcja nr 32

USD/PLN: 3.300 | EUR/PLN: 4.000 | data: 11-06-2005
Jesteś w: A32  LITERATURA NUMIZMATYCZNA
1254 E. Hutten-Czapski- Catalogue de la Collection des Monnaies et Medailles Polonaises. tom I 4 + 406 str, 4 tablice zwykłe i jedna rozkładana, Petersburg 1871, egz. nr 8..
12 000 zł
1255 F. Kraus Münzenhandlung- Münzen und Medaillen der Städte, Braunschweig 1924, 71 str., oprawa kartonowa
100 zł
1256 M. Kurnatowski- Skorowidz kieszonkowy monet polskich od 1501-1864 r, 140 str. litograficzna odbitka rękopisu autora, Kraków 1882, twarda oprawa, BNP 1880
500 zł
400 zł
1257 David Samuel von Madai- Des Vollständigen=Thaler Cabinets Erste Vortsetzung i 3 części, 100 +188+ 440 + 768 + 904+ 621 str i 86 str., registru, Królewiec 1763, 1765, ..
6 000 zł
1258 Numismaticky Casopis 1920-1943, rocznik II, 195 str. 12 osobnych tablic, Praga 1926, rocznik III, 253 str., 2 tablice, Praga 1927, rocznik V, 247 str., 10 osobnych ta..
2 400 zł
1259 K. Plage-Monety bite dla prowincyi polskich przez Austryę i Prusy oraz monety Wolnego Miasta Gdańska, Księstwa Warszawskiego i w oblężeniu Zamościa, 39 str., 8 tablic..
1 200 zł
960 zł
1260 E. Raczyński- Gabinet medalów polskich oraz tych które się dziejów Polski tyczą. Najdawniejszych aż do końca panowania Jana III (1513-1696), Tom I, 358 str., 103 ilus..
5 000 zł
1261 T. Rewoliński- Katalog medali religijnych odnoszących się do Kościoła katolickiego we wszystkich krajach dawnej Polski, 88 +6 stron, 31 tablic, Radom 1887, twarda opr..
600 zł
600 zł
1262 Fr. v. Schrötter- Brandenburg-Frankisches Munzwesen, 2 części, 246 +204 str., 39 tablic, Halle 1929, twarda oprawa, ekslibrisy M. Gumowskiego i L. Kokocińskiego
1 500 zł
1 200 zł
1263 Slezsky Numismatik 1955- 1971, czasopismo wydawane przez Muzeum Śląskie w Opawie, wiele ciekawych artykułów o mennictwie śląskim, polskim i czeskim, między innymi art..
240 zł
192 zł
1264 K. Stronczyński- Dawne monety polskie część III tablice 23-35, Piotrków Trybunalski 1885, twarda oprawa
100 zł
1265 F. A. Vossberg- Münzgeschichte der Stadt Danzig 18 + 147 str.,12 tablic, Berlin 1852, reprint Darmstadt, twarda oprawa, przedruk rzadkiej monografii, której brakuje w..
300 zł
240 zł
1266 I. Zagórski - Monety dawnej Polski ,191 + 18 str., 60 tablic z ilustracjami monet i 2 rozkładane tablice Czackiego z ewaluacją monet, Warszawa 1845, oprawa półskórek ..
1 000 zł
800 zł
1267 Zeitschrift für Münz-, Siegel- und Wappenkunste herausgegeben von Dr. B. Koehne- trzeci rocznik, część I i II, 64 str., 2 tablice, 128 str. 1 tablica, Berlin, Poznań ..
100 zł