Aukcja nr 18
USD/PLN: 3.880 | EUR/PLN: 4.009 | data: 19-06-1999
789 | AUSTRIA medal autorstwa Vestnera wybity z okazji wyboru cesarza Franciszka I w 1745 r., Aw: Popiersie w zbroi, płaszczu i wieńcu laurowym na głowie i napis w otoku: FRANCISCV.. |
II- EF- |
500 zł 550 zł
790 | FRANCJA plakieta secesyjna autorstwa Louisa Eugene Mouchona (1843- 1914), Aw: Naga kobieta ze skrzydłami oparta o kolumnę rysuje na tablicy, sygn. E. MOUCHON, Rw: Gałązka blu.. |
150 zł 160 zł
791 | NIEMCY medal alegoryczny na śmierć Fryderyka Wilhelma II sygn. przez Loosa, Aw: Nad globem ziemskin lecący starzec z kosą i napis: DIE ZEIT ENTF LIEHT, Rw: Płonący ołtarz i .. |
II- EF- |
200 zł 160 zł
792 | NIEMCY medal autorstwa Loosa wybity w 1809 roku z okazji 50-lecia ślubu, Aw: Trójka dzieci przy postumencie z różnymi symbo- lami, obok kosz owoców i czapla, napis w otoku: .. |
III/IV VF/F |
2 000 zł | |
793 | NIEMCY medal na pamiątkę 46 zgromadzenia katolików niemieckich w Nysie 1899 r, Aw: Papież Leon XIII w lewo i napis, Rw: Napis w otoku i poziomo: ZUR ERINNERUNG A.D. 46. GEN... |
II/III EF/VF |
50 zł |
794 | NIEMCY medal autorstwa H. Schillinga i A. Mertensa za osiągnięcia w produkcji drzew i krzewów, Aw: Kobieta siedząca w lewo, obok róg obfitości i narzędzia rolnicze; w odcink.. |
500 zł 400 zł
795 | NIEMCY medal autorstwa E. Weiganda z okazji jubileuszu pary cesarskiej, Aw: Popiersie pary cesarskiej w prawo i napis: WIL- HELM D. K. KÖNIG V. PREUSSEN AUGUSTE VICTORIA D K.. |
II- EF- |
175 zł 140 zł
796 | NIEMCY medal na 25-lecie panowania Wilhelma II wybity w 1913 r., Aw: Popiersie Wilhelma II w lewo, wokół wieniec dębowy i napis: KAISER WILH. II, sygn. OERTEL BERLIN, Rw: Śr.. |
80 zł | |
797 | ROSJA medal sygnowany T. I. wybity z okazji wyznaczenia w 1742 r. Piotra księcia Holstein-Gottorp na sukcesora tronu carskiego, Aw: Popiersie carycy Elżbiety w prawo i napi.. |
250 zł 200 zł
798 | ROSJA medal koronacyjny Aleksandra II 1856 r., Aw: Ukoronowany monogram cara, Rw: napis poziomy pod koroną: 1856, srebro 22 mm, 4,08 g. |
I UNC |
100 zł 80 zł
799 | ROSJA medal pośmiertny cara Aleksandra III 1894 r., Aw: Głowa cara w prawo, z tyłu gałązka oliwna i napis: , Rw: Pod koroną daty 1881 1894 i krzyż, srebro 27,5 mm, 11,83 g... |
I- UNC- |
60 zł 50 zł
800 | ROSJA medal nagrodowy za moralność i sukcesy w nauce, Aw: Popiersie carycy Marii Fiodorowny w prawo i napis w otoku, Rw: Stojąca na wprost kobieta w stroju antycznym z wień.. |
200 zł 160 zł
801 | ROSJA medal nagrodowy za najlepszego konia chłopskiego, Aw: Głowa cara Mikołaja II w lewo i napis w otoku, Rw: Napis poziomy i w otoku, srebro 65 mm, 139,49 g. |
III VF |
300 zł 240 zł
802 | ŚLĄSK medal autorstwa Loosa wybity z okazji hołdu Stanów Śląskich w 1786 r., Aw: Popiersie króla w zbroi i płaszczu w lewo i napis: FRIDERICVS GVILIELMVS BORVSSORVM REX, ni.. |
III VF |
200 zł 210 zł
803 | ŚLĄSK medal wybity z okazji hołdu Stanów Śląskich w 1786 r., Aw: Popiersie króla w zbroi i płaszczu w prawo, napis i sygn. AS, Rw: Napis poziomy j.w., FuS 4530, srebro 27,5.. |
II- EF- |
125 zł 100 zł
804 | ŚLĄSK Krzeszów ( Grüssau)- medal z okazji odbudowy dzwonnicy klasztoru benedyktyńskiego w Krzeszowie w 1931 r., Aw: Zachodnia fasada kościoła i napis w otoku: ET AEDIFICAVI.. |
I- UNC- |
100 zł 80 zł
805 | WATYKAN medal papieża Klemensa X 1670- 1676 bez daty sygn. eques Lucenti, Aw: Popiersie papieża w prawo i napis: CLEMENS X PONT MAX A III, sygn. EQUES LVCENTI, Rw: Popiersie .. |
II- EF- |
75 zł 460 zł
806 | WATYKAN medal kardynała Barberiniego sygn. I. F. Travanus 1675 r., Aw: Popiersie w prawo i napis w otoku: F. EPIS. VELITER CARD. BARBERINVS S.R.E. VICECAN, sygn. I. F. TRAVAN.. |
125 zł 140 zł
807 | WATYKAN medal papieża Leona XIII 1881 r., Aw: Popiersie papieża w lewo, poniżej sygn. F. BIANCHI i napis w otoku: LEO XIII PONT MAX AN IV, Rw: Stojący papież w otoczeniu dzie.. |
III VF |
150 zł | |
808 | WATYKAN medal wybity z okazji 50-lecia święceń kapłańskich papieża Leona XIII 1888r., Aw: Popiersie w lewo i napis: LEO XIII PONT. MAX. AN X, sygn. BIANCHI, Rw: Krzyż w obłok.. |
120 zł |