Cesarstwo Rzymskie, naśladownictwo monety złotej (aureusa), III-IV w.

Cena wylicytowana: 210 zł
Aukcja zakończyła się 31-12-2020 20:44:00
314695
Opis: Cesarstwo Rzymskie - Naśladownictwa monet rzymskich, naśladownictwo monety złotej (aureusa), III-IV w., Aw: Popiersie władcy w wieńcu, w lewo, pseudolegenda , Rw: Postać siedząca na tronie, w lewo, trzymająca statuetkę lub Wiktorię oraz berło, pseudolegenda
Stan zachowania: IV, Fine
Dodatkowe informacje: brąz złocony, 19.4 mm, 2.95 g, moneta przedziurawiona, zabieg dokonany intencjonalnie, na miękkim (podgrzanym) metalu, być może już podczas produkcji, co sugerowałoby, iż pierwotnym zastosowaniem imitacji była funkcja ozdobna
Literatura: Anokhin 109

Cena końcowa: 210 zł
Cena wywoławcza: 60 zł
Cena szacunkowa: 100 zł
Ilość odsłon: 102

1)  210 zł
2)  200 zł
3)  150 zł
4)  60 zł