do XVIII wieku, medal autorstwa Henryk Pawła Groskurta wybity w 1709 r. z okazji przymierz..

Monety złote, antyczne, średniowieczne, Polskie i zagraniczne
Rozpoczęcie: 24-04-2017 18:05
Zakończenie: 04-05-2017 21:52:40

Cena wylicytowana:
Aukcja zakończyła się 04-05-2017 21:52:40
140485
Opis: do XVIII wieku - August II Mocny 1697-1733, medal autorstwa Henryk Pawła Groskurta wybity w 1709 r. z okazji przymierza trzech Fryderyków; władców Danii, Prus i Saksonii przeciw Karolowi XII - królowi Szwecji; Aw: Popiersia trzech władców w trójkącie i napis w otoku TRIANGVLVS MAIESTATICVS; Rw: Napis w 10 wierszach QVOD TRES IN AMPLEXVS MVTVOS COIERINT REGES TANQVAM REGIVM TRIVM FRIDERICORVM RESERVATUM AETAS NOSTRA NOTET POSTERITAS ADMIRETVR. MDCCIX (Że trzej monarchowie związek wspólny zawarli, niech wiek nasz zanotuje to jako rzecz trzem królom Fryderykom zachowaną, a potomność niech się temu dziwi), sygnatura GROSKURT F.
Stan zachowania: III+, Good Very Fine
Dodatkowe informacje: srebro 44 mm, 36.42 g, patyna
Literatura: H-Cz. 2640 (R2), Raczyński 331

Cena wywoławcza: 1 200 zł
Cena szacunkowa: 2 000 zł
Ilość odsłon: 657