Polska, plakieta nagrobna książąt mazowieckich Janusza i Stanisława

Banknoty z kolekcji Lucow, banknoty polskie, monety polskie

Cena wylicytowana: 580 zł
Aukcja zakończyła się 07-01-2016 22:34:58
121128
Opis: Polska, plakieta nagrobna książąt mazowieckich Janusza i Stanisława, Bez sygnatury. Według Kazimierza Strączyńskiego autorem plakiety był Wojciech Święcicki. Na plakiecie wypukłorzeźbione postacie zmarłych w zbrojach, z kopią rycerską pomiędzy nimi. U ich stóp dwa hełmy. Nagrobek zaprojektował w 1526 roku Bernardino Zanobi de Gianotis. Znajduje się on w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Płyta wykonana jest z "królewskiego", czerwonego marmuru węgierskiego.
Stan zachowania: III+, Good Very Fine
Dodatkowe informacje: brąz 124x70 mm
Literatura: Dubrowska/Sołtan - Rzemiosło artystyczne Minterów 1828-1881 str. 92

Cena końcowa: 580 zł
Cena wywoławcza: 300 zł
Cena szacunkowa: 500 zł
Ilość odsłon: 1322

1)  580 zł
2)  560 zł
3)  520 zł