Aukcja nr 82

USD/PLN: 3.900 | EUR/PLN: 4.200 | data: 18-05-2024
Podane kursy walut nie są ostateczne i mogą ulec zmianie w dniu aukcji
384 RYGA – miasto / Wilhelm von Fürstenberg (1557–1559)
1/2 marki, 1558, Ryga; Haljak 367 (4R), Neumann 278; miejscowo niedobita, ale z widocznym blaskiem menniczym, pięknie zachowany egzemplarz w pudełku NGC 6622404-001,..
3 000 zł
385 Pomorze pod zwierzchnictwem szwedzkim / Adolf Fryderyk (1751–1771)
2/3 talara (gulden), 1763, Szczecin; inicjały IH - L (mincmistrz Johan Henrik Loeve) pomiędzy nominałem w owalnym kartuszu, na rewersie wariant z napisem „dem”; Dave..
2 000 zł
386 PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Grosz, 1538, Królewiec; końcówka legendy rewersu PRVSS; Kop. 3779, Slg. Marienburg 1167, Vossberg 1357; bardzo ładny egzemplarz z blaskiem menniczym.
I-/II+
UNC-/EF+
250 zł
387 PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Grosz, 1541, Królewiec; odmiana z długą brodą księcia, końcowka legendy rewersu PRVSS; Kop. 3783, Slg. Marienburg 1179, Vossberg 1373; miejscowa patyna, bardzo ładni..
250 zł
388 PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Grosz, 1545, Królewiec; końcówka legendy PRVSS, BRAИ zamiast BRAN; Kop. 3789, Slg. Marienburg 1196, Vossberg 1391; dużo blasku menniczego, piękny stan zachowania.
I/I-
UNC/UNC-
500 zł
389 PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Grosz, 1546, Królewiec; książę z wysokim kołnierzem, końcówka napisu PRVS, rzadka odmiana – cyfra daty 6 ułożona bardziej poziomo, trójliść na rewersie z ogonkiem; K..
500 zł
390 PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Szeląg, 1550, Królewiec; Kop. 3761 (R), Slg. Marienburg 1208, Vossberg 1402; delikatna patyna, pięknie zachowana moneta w pudełku NGC 6643334-002, z oceną MS62.
500 zł
391 PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Szeląg, 1550, Królewiec; Kop. 3761 (R), Slg. Marienburg 1208, Vossberg 1402; delikatna patyna, piękna moneta z blaskiem menniczym.
400 zł
392 PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Szeląg, 1557, Królewiec; na awersie nad Orłem koniczyna; Kop. 3767 (R1), Slg. Marienburg 1215, Vossberg 1409; wyśmienity egzemplarz.
500 zł
393 PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Szeląg, 1557, Królewiec; na awersie nad Orłem „baszta”; Kop. 3767 (R1), Slg. Marienburg 1217, Vossberg 1409; moneta w wyśmienitym stanie zachowania.
500 zł
394 PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Szeląg, 1558, Królewiec; Kop. 3768 (R), Slg. Marienburg 1223, Vossberg 1411; piękny stan zachowania monety zapakowanej w pudełko NGC 6643334-003, z oceną MS62.
I/I-
UNC/UNC-
600 zł
395 PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Szeląg, 1558, Królewiec; Kop. 3768 (R), Slg. Marienburg 1223, Vossberg 1411; delikatna patyna, piękny egzemplarz.
I/I-
UNC/UNC-
500 zł
396 PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Szeląg, 1559, Królewiec; Kop. 3769 (R), Slg. Marienburg 1225, Vossberg 1413; piękny stan zachowania monety.
600 zł
397 PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Denar, 1558, Królewiec; H-Cz. 8694 (R5), Kop. 3753 (R5), Slg. Marienburg –, Vossberg –; rzadki rocznik, pięknie zachowana moneta z miejscową patyną.
I/I-
UNC/UNC-
800 zł
398 PRUSY KSIĄŻĘCE / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Denar, 1563, Królewiec; Kop. 3756 (R4), Slg. Marienburg 1230, Vossberg 1415; bardzo ładny.
600 zł
399 Księstwo oleśnickie, Dynastia Württemberg-Weiltingen / Sylwiusz Fryderyk (1664–1697)
15 krajcarów, 1675, Oleśnica; litery S-P (mincerz Samuel Pfahler) przy Orle, na rewersie legenda z końcówką MEDZ; E.-M. 141 (R), F.u.S. 2302, Kop. 6221 (R); naturaln..
1 000 zł
400 ŚLĄSK / Miasto Wrocław
Dukat, 1557, Wrocław; Aw: Pięciopolowa tarcza herbowa miasta Wrocławia, w otoku legenda i data; Rw: Postać św. Wacława stojącego na wprost, w otoku legenda; Fr. 455,..
12 500 zł
401 Księstwo nyskie biskupów wrocławskich / Andrzej z Jerzyna (1585–1596)
30 000 zł
402 Księstwo nyskie biskupów wrocławskich / Józef Hohenlohe Waldenburg (1795–1817)
Klipa ośmiokątna półtalara, 1796 K, Nysa; Aw: Popiersie biskupa w prawo, legenda IOSEPH • D • G • PRIN • AB HOHENLOHE WALD • BART •; Rw: Wielopolowa tarcza herbowa z..
6 000 zł