Aukcja nr 81

USD/PLN: 4.000 | EUR/PLN: 4.350 | data: 18-11-2023
Jesteś w: A81  ŚREDNIOWIECZE
Przejdź do pozycji:  
Zdjęcie Numer Opis Stan Cena szacunkowa
70 Krakowskie / Władysław Łokietek (1305–1333)
Brakteat, (pocz. XIV w.); Popiersie Orła w prawo, w koronie, promienie na wale; BRP Lubomia 57a, BRP Przyłęk 26, Frynas P.11.18 (VR), Kop. 311bi; srebro, 15.5 mm, 0...
II-
EF-
500 zł
400 zł
71 Krakowskie / Władysław Łokietek (1305–1333)
Brakteat, (ok. 1305–1320); Dwie wieże o stożkowych dachach, z pojedynczymi oknami, stojące na podstawie z trzech połączonych arkad; BRP Kroczyce 16, BRP Przyłęk 54/I..
II-
EF-
500 zł
625 zł
72 Księstwo Sandomierskie / Władysław Łokietek (1305–1333)
Brakteat, (ok. 1305–1320); Orzeł bez korony z rozłożonymi skrzydłami kroczący w lewo, w skrzydłach po dwa pióra; BRP Przyłęk 22; srebro, 13.2 mm, 0.19 g; ciemna paty..
III+
VF+
400 zł
700 zł
73 POLSKA / Władysław Łokietek (1305–1333)
Denar, (ok. 1320–1333), Kraków; Aw: Ukoronowana długowłosa głowa w prawo, + WLADISLAI ◦ DEI \ G ◦; Rw: Tarcza z orłem, + ◦ REGIS ◦ POLONIE; BRP Łokietek 7, Frynas P...
II
EF
25 000 zł
125 000 zł
74 POLSKA / Kazimierz III Wielki (1333–1370)
Kwartnik duży, (najpóźniej 1365), Kraków; Aw: Władca siedzący na tronie, na wprost, trzymający berło i jabłko panowania, po bokach dwa trójliście, …ONETA \ KAZIMIRI;..
III
VF
1 000 zł
1 250 zł
75 POLSKA / Kazimierz III Wielki (1333–1370)
Denar, (lata 30-40. XIV w.), Kraków; Aw: Głowa króla w koronie z długimi włosami, na wprost, legenda; Rw: Orzeł na wprost z głową w prawo, legenda; BRP Kazimierz Wie..
II
EF
1 000 zł
950 zł
76 POLSKA / Kazimierz III Wielki (1333–1370)
Denar, (ok. 1360), Poznań (?); Aw: Ukoronowany łeb byka, legenda; Rw: Orzeł, legenda; BRP Kazimierz Wielki 6, Frynas P.12.10, Kop. 7937 (R7); srebro, 10.7 mm, 0.19 g..
III
VF
2 500 zł
8 000 zł
77 POLSKA / Kazimierz III Wielki (1333–1370)
Kwartnik ruski, (1360–1370), Lwów; Aw: Ukoronowana litera K, z boków pierścienie, pod literą pierścień, całe przedstawienie w czwórłuku, w zewnętrznych kątach po pie..
III+
VF+
2 000 zł
0 zł
78 POLSKA / Władysław Opolczyk (1371–1379)
Puło ruskie; (1372–1376), Lwów; Aw: Litera W, wokół po trzy pierścienie, całość w czwórłuku, w wewnętrznych kątach po pierścieniu; Rw: Korona, wokół po trzy pierście..
III
VF
600 zł
0 zł
79 POLSKA / Kazimierz IV Jagiellończyk (1446–1492)
Szeląg, Gdańsk; Aw: Na tarczy Orzeł w koronie, (rozeta) KΛSINIRVS ◦ REX ◦ PO; Rw: Tarcza z herbem Gdańska, ◦ ИOIIET ◦ CIVIT ◦ DΛ; Frynas P.18.9, Gum-H. 458, Kop. 720..
II
EF
300 zł
400 zł
80 POLSKA / Kazimierz IV Jagiellończyk (1446–1492)
Szeląg, Elbląg; Aw: Na tarczy Orzeł w koronie, ⦂ RΛSIMIRVS • R • POLON; Rw: Tarcza z herbem Elbląga, (krzyż w pierścieniu) MONETΛ • CIVIT • \LVI; Frynas P.18.6 (S), ..
II-
EF-
2 000 zł
2 400 zł
81 POLSKA / Kazimierz IV Jagiellończyk (1446–1492)
Szeląg, Elbląg; Aw: Na tarczy Orzeł w koronie, ✶ KΛSIMIRVS • R • POLONI; Rw: Herb Elbląga, + MONETΛ • CIVIT • ELVI; srebro, 19.8 mm, 1.43 g; Frynas P.18.6, Gum-H. 46..
II-
EF-
1 000 zł
950 zł
82 POLSKA / Kazimierz IV Jagiellończyk (1446–1492)
Brakteat, (1457–1526), Elbląg; Tarcza z herbem miasta Elbląga; BRP Prusy C2, Frynas P.18.7, Kop. 7059 (R3), Pfau 71; srebro, 12.9 mm, 0.22 g; ciemna patyna.
II
EF
250 zł
400 zł
83 POLSKA / Kazimierz IV Jagiellończyk (1446–1492)
Szeląg, Toruń; Aw: + KΛSIMIR ◦ D ◦ G ◦ R ◦ POLONIE; Rw: Tarcza, na której Orzeł trzymający miecz w lewej ręce, + MONETΛ ⦂ ThORVNENSI; CNCT 996 (R2), Frynas P.18.11, ..
II/II-
EF/EF-
400 zł
460 zł
84 Księstwo nyskie / Henryk z Wierzbna (1302–1319)
Kwartnik, (1302–1319), Nysa; Aw: Postać błogosławiącego biskupa na wprost, trzymającego pastorał, po lewej trzy gwiazdy, po prawej dwie gwiazdy, h EPISCOPI - VRΛTI D..
III
VF
2 500 zł
3 800 zł
85 Księstwo głogowskie / Henryk III (1279–1309) lub synowie
Kwartnik, (I ćw. XIV w.), Wołów (?); Aw: Dwie ryby, …SSI G…; Rw: Głowa wołu na wprost, w otoku trójliście; Fbg 259, FbgCDS 625a, Frynas nie notuje, Kop. 5746 (R7); s..
III
VF
1 500 zł
1 900 zł
86 Księstwo bytomsko-cieszyńskie / Eufemia lub synowie (1431–1452)
Halerz miejski, (po 1438), Bytom; Aw: Górnik kruszący oskardem skałę, …MO ✶ BI…; Rw: Orzeł bez korony i przepaski zwrócony w prawo, • MON… ✶ BI…; BRP GŚl 47, Fbg 510..
II
EF
1 000 zł
1 100 zł
87 Księstwo wrocławskie / Henryk III Biały (1248–1266)
Brakteat szeroki, (II poł. XIII w); Popiersie orła z przepaską na piersi, wyżej trzy arkady, na których trzy wieże ze spiczastymi dachami; Fbg 825, FbgCDS 207, Fryna..
II
EF
1 000 zł
1 000 zł
88 ŚLĄSK / Dolny Śląsk
Brakteat szeroki, (II poł. XIII w.); Nożyce, ostrzami skierowane ku górze, po bokach dwa skrzydła; Fbg 653, FbgCDS 94; srebro, 25.9 mm, 0.80 g; patyna, wykruszenie c..
II-
EF-
200 zł
400 zł
89 ŚLĄSK / Dolny Śląsk
Brakteat szeroki, (II poł. XIII w.); Klucz z piórem w lewo, po prawej skrzydło wyrastające z klucza; Fbg 654, FbgCDS 82; srebro, 25.5 mm, 0.51 g; patyna.
II
EF
200 zł
700 zł