Aukcja nr 81
USD/PLN: 4.000 | EUR/PLN: 4.350 | data: 18-11-2023
70 | Krakowskie / Władysław Łokietek (1305–1333) Brakteat, (pocz. XIV w.); Popiersie Orła w prawo, w koronie, promienie na wale; BRP Lubomia 57a, BRP Przyłęk 26, Frynas P.11.18 (VR), Kop. 311bi; srebro, 15.5 mm, 0... |
II- EF- |
500 zł 400 zł
71 | Krakowskie / Władysław Łokietek (1305–1333) Brakteat, (ok. 1305–1320); Dwie wieże o stożkowych dachach, z pojedynczymi oknami, stojące na podstawie z trzech połączonych arkad; BRP Kroczyce 16, BRP Przyłęk 54/I.. |
II- EF- |
500 zł 625 zł
72 | Księstwo Sandomierskie / Władysław Łokietek (1305–1333) Brakteat, (ok. 1305–1320); Orzeł bez korony z rozłożonymi skrzydłami kroczący w lewo, w skrzydłach po dwa pióra; BRP Przyłęk 22; srebro, 13.2 mm, 0.19 g; ciemna paty.. |
400 zł 700 zł
73 | POLSKA / Władysław Łokietek (1305–1333) Denar, (ok. 1320–1333), Kraków; Aw: Ukoronowana długowłosa głowa w prawo, + WLADISLAI ◦ DEI \ G ◦; Rw: Tarcza z orłem, + ◦ REGIS ◦ POLONIE; BRP Łokietek 7, Frynas P... |
25 000 zł 125 000 zł
74 | POLSKA / Kazimierz III Wielki (1333–1370) Kwartnik duży, (najpóźniej 1365), Kraków; Aw: Władca siedzący na tronie, na wprost, trzymający berło i jabłko panowania, po bokach dwa trójliście, …ONETA \ KAZIMIRI;.. |
III VF |
1 000 zł 1 250 zł
75 | POLSKA / Kazimierz III Wielki (1333–1370) Denar, (lata 30-40. XIV w.), Kraków; Aw: Głowa króla w koronie z długimi włosami, na wprost, legenda; Rw: Orzeł na wprost z głową w prawo, legenda; BRP Kazimierz Wie.. |
1 000 zł 950 zł
76 | POLSKA / Kazimierz III Wielki (1333–1370) Denar, (ok. 1360), Poznań (?); Aw: Ukoronowany łeb byka, legenda; Rw: Orzeł, legenda; BRP Kazimierz Wielki 6, Frynas P.12.10, Kop. 7937 (R7); srebro, 10.7 mm, 0.19 g.. |
III VF |
2 500 zł 8 000 zł
77 | POLSKA / Kazimierz III Wielki (1333–1370) Kwartnik ruski, (1360–1370), Lwów; Aw: Ukoronowana litera K, z boków pierścienie, pod literą pierścień, całe przedstawienie w czwórłuku, w zewnętrznych kątach po pie.. |
2 000 zł 0 zł
78 | POLSKA / Władysław Opolczyk (1371–1379) Puło ruskie; (1372–1376), Lwów; Aw: Litera W, wokół po trzy pierścienie, całość w czwórłuku, w wewnętrznych kątach po pierścieniu; Rw: Korona, wokół po trzy pierście.. |
III VF |
600 zł 0 zł
79 | POLSKA / Kazimierz IV Jagiellończyk (1446–1492) Szeląg, Gdańsk; Aw: Na tarczy Orzeł w koronie, (rozeta) KΛSINIRVS ◦ REX ◦ PO; Rw: Tarcza z herbem Gdańska, ◦ ИOIIET ◦ CIVIT ◦ DΛ; Frynas P.18.9, Gum-H. 458, Kop. 720.. |
300 zł 400 zł
80 | POLSKA / Kazimierz IV Jagiellończyk (1446–1492) Szeląg, Elbląg; Aw: Na tarczy Orzeł w koronie, ⦂ RΛSIMIRVS • R • POLON; Rw: Tarcza z herbem Elbląga, (krzyż w pierścieniu) MONETΛ • CIVIT • \LVI; Frynas P.18.6 (S), .. |
II- EF- |
2 000 zł 2 400 zł
81 | POLSKA / Kazimierz IV Jagiellończyk (1446–1492) Szeląg, Elbląg; Aw: Na tarczy Orzeł w koronie, ✶ KΛSIMIRVS • R • POLONI; Rw: Herb Elbląga, + MONETΛ • CIVIT • ELVI; srebro, 19.8 mm, 1.43 g; Frynas P.18.6, Gum-H. 46.. |
II- EF- |
1 000 zł 950 zł
82 | POLSKA / Kazimierz IV Jagiellończyk (1446–1492) Brakteat, (1457–1526), Elbląg; Tarcza z herbem miasta Elbląga; BRP Prusy C2, Frynas P.18.7, Kop. 7059 (R3), Pfau 71; srebro, 12.9 mm, 0.22 g; ciemna patyna. |
250 zł 400 zł
83 | POLSKA / Kazimierz IV Jagiellończyk (1446–1492) Szeląg, Toruń; Aw: + KΛSIMIR ◦ D ◦ G ◦ R ◦ POLONIE; Rw: Tarcza, na której Orzeł trzymający miecz w lewej ręce, + MONETΛ ⦂ ThORVNENSI; CNCT 996 (R2), Frynas P.18.11, .. |
II/II- EF/EF- |
400 zł 460 zł
84 | Księstwo nyskie / Henryk z Wierzbna (1302–1319) Kwartnik, (1302–1319), Nysa; Aw: Postać błogosławiącego biskupa na wprost, trzymającego pastorał, po lewej trzy gwiazdy, po prawej dwie gwiazdy, h EPISCOPI - VRΛTI D.. |
III VF |
2 500 zł 3 800 zł
85 | Księstwo głogowskie / Henryk III (1279–1309) lub synowie Kwartnik, (I ćw. XIV w.), Wołów (?); Aw: Dwie ryby, …SSI G…; Rw: Głowa wołu na wprost, w otoku trójliście; Fbg 259, FbgCDS 625a, Frynas nie notuje, Kop. 5746 (R7); s.. |
III VF |
1 500 zł 1 900 zł
86 | Księstwo bytomsko-cieszyńskie / Eufemia lub synowie (1431–1452) Halerz miejski, (po 1438), Bytom; Aw: Górnik kruszący oskardem skałę, …MO ✶ BI…; Rw: Orzeł bez korony i przepaski zwrócony w prawo, • MON… ✶ BI…; BRP GŚl 47, Fbg 510.. |
1 000 zł 1 100 zł
87 | Księstwo wrocławskie / Henryk III Biały (1248–1266) Brakteat szeroki, (II poł. XIII w); Popiersie orła z przepaską na piersi, wyżej trzy arkady, na których trzy wieże ze spiczastymi dachami; Fbg 825, FbgCDS 207, Fryna.. |
1 000 zł 1 000 zł
88 | ŚLĄSK / Dolny Śląsk Brakteat szeroki, (II poł. XIII w.); Nożyce, ostrzami skierowane ku górze, po bokach dwa skrzydła; Fbg 653, FbgCDS 94; srebro, 25.9 mm, 0.80 g; patyna, wykruszenie c.. |
II- EF- |
200 zł 400 zł
89 | ŚLĄSK / Dolny Śląsk Brakteat szeroki, (II poł. XIII w.); Klucz z piórem w lewo, po prawej skrzydło wyrastające z klucza; Fbg 654, FbgCDS 82; srebro, 25.5 mm, 0.51 g; patyna. |
200 zł 700 zł